نمایش جزییات خبر
۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۳:۳۵

وزیر ارشاددرشورای اداری حمیدیه اهواز :خوزستان نقطه قوت نظام وخار چشم دشمنان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان حمیدیه گفت: خوزستان نقطه قوت نظام و خار چشم دشمنان است و انان می خواهند این نقطه قوت را به نقطه ضعف تبدیل کنند.
وزیر ارشاددرشورای اداری حمیدیه اهواز :خوزستان نقطه قوت نظام وخار چشم دشمنان است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،"سید محمدحسینی" روز دوشنبه در ادامه سفرهای استانی دولت به عنوان نماینده معین دولت دهم در شهرستان حمیدیه اهواز حضور یافت. 

عضو کابینه دولت دهم در شورای اداری شهرستان حمیدیه با بیان این مطلب افزود: افتخارات وحماسه آفرینی های مردم این خطه برای کشور کم نبوده و نیست وعشایر غیوراین منطقه در حدود یکصد سال پیش حماسه تاریخی در مقابله با استعمار بریتانیا آفریدندواز حیثیت و شرف میهن خود دفاع کردند.
حسینی اضافه کرد: مردم حمیدیه در دوران دفاع مقدس نیز عملکردی بیاد ماندنی داشتند و کارنامه درخشانی در حوزه دفاع از کشور و نیز در پشتیبانی و کمک رزمندگان اسلام برجا گذاشتند .
وی نسبت به تصویرکشیدن این حماسه ها درقالب آثار هنری توسط هنرمندان تاکید کرد.
وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به لزوم ایجاد یادمان شهدای عشایر دراین منطقه بر توسعه فعالیت اعزام کاروانهای راهیان نور به این خطه تاکید کرد و گفت: اعزام این کاروانها با توجه به فضای تاثیرگذار ومعنوی که برای جوانان ایجاد می کند فرصت مغتنمی است که باید به بهترین نحو ازآن بهره گرفته شود.
عضو شورای انقلاب فرهنگی همچنین خاطرنشان کرد: شهرستان حمیدیه نوپاست ومی طلبد که همه برای توسعه آن وارد عمل شوند تا بتواند به شان و جایگاه درخوری دست یابد.
حسینی اظهار داشت: باید زمینه توسعه و رشد این شهرستان فراهم شود وامکانات مورد نیاز شهری کم کم آماده شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بهسازی شهرستانهای تازه تاسیس از موارد مورد تاکید رییس جمهور است ،بر تلاش مسوولان برای ایجاد مرکز بهداشتی درمانی مورد نیاز این شهرستان ، تامین محل استقرار مناسب برای احداث دانشگاه پیام نور وساخت ورزشگاه ومیادین ورزشی درحمیدیه تاکید کرد.
 وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی بعنوان نماینده معین در چارچوب سفر چهارم رییس جمهوری و هیات دولت به استان خوزستان صبح امروز وارد شهرستان تازه تاسیس حمیدیه شد  و مورد استقبال مردم این خطه قرار گرفت.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید