نمایش جزییات خبر
۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۳:۵۲

باحضور وزیر ارشاد؛ آیین اختتامیه جشنواره حضرت عبدالعظیم برگزار می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران از برگزاری آیین اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی و هنری حضرت عبدالعظیم در عصر سه شنبه -یکم اسفندماه - با حضور " سید محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.
باحضور وزیر ارشاد؛ آیین اختتامیه جشنواره حضرت عبدالعظیم برگزار می شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، "سید احسان قاضی زاده هاشمی" روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: جشنواره حضرت عبدالعظیم(ع) یک جشنواره معنوی با ساختار فرهنگی- هنری است که در سه حوزه اصلی و دو بخش جانبی در حال برگزاری است.
وی گفت: با برنامه‌ریزی‌هایی که از 6 ماه پیش صورت گرفته برای نخستین بار جشنواره حضرت عبدالعظیم(ع) را با محوریت "ری، قبله‌گاه تهران" برگزار کردیم.
به گفته قاضی زاده هاشمی در این جشنواره علاوه بر پرداختن به شخصیت آنحضرت به عنوان یک چهره از خاندان امامت و ولایت، دو نگاه ویژه نیز وجود داشت؛نخست نگاه ویژه به اثرگذاری تاریخی، فرهنگی و سیاسی ری و نگاه دوم، محوریت موضوع زیارت و معنویت میان مردم تهران است.
مدیرکل ارشاد استان تهران هدف از برگزاری جشنواره حضرت عبدالعظیم(ع) را یک برنامه با ساختار فرهنگی هنری و با هدف گذاری معنوی - مذهبی عنوان کرد.
قاضی‌زاده هاشمی در ادامه به فعالیت‌های اداره کل متبوع خود در جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) که یازدهمین دوره آن سال آینده برگزار می‌شود اشاره و ابراز امیدواری کرد :جشنواره حضرت عبدالعظیم که برای نخستین بار برگزار شده دارای تقویم ثابت شده و هر سال پربارتر و با شکوهتر گذشته برگزار شود.
قاضی زاده هاشمی در خاتمه یادآور شد: در مراسم اختتامیه جشنواره که در روزمیلاد امام حسن عسکری(ع) در آستان آن حضرت برگزار می‌شود علاوه بر تجلیل از برگزیدگان جشنواره، از خادمان فرهنگی-هنری ری و حضرت عبدالعظیم(ع) نظیر داود میرباقری (کارگردان سریال مسافر ری) تجلیل خواهد شد.

وی همچنین از رونمایی از سه کتاب با حضور وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در حاشیه این جشنواره خبر داد.

جشنواره فرهنگی و هنری حضرت عبدالعظیم از 26 بهمن تا یکم اسفند در حال برگزاری است. 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید