نمایش جزییات خبر
۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۱۴:۱۸

مدیر کل ارشاد استان تهران: معرفی شخصیت و بازشناسی موقعیت دینی حضرت عبدالعظیم از اهداف مهم جشنواره عبدالعظیم(ع) است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران هدف از برگزاری این جشنواره را توجه بیش از پیش به شخصیت تابناک حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) و بازشناسی موقعیت دینی این محدث والامقام در جهان تشیع بیان کرد.
مدیر کل ارشاد استان تهران: معرفی شخصیت و بازشناسی موقعیت دینی حضرت عبدالعظیم از اهداف مهم جشنواره عبدالعظیم(ع) است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اداره کل ارشاد استان تهران، " سید احسان قاضی زاده هاشمی" با بیان این مطلب در نخستین جشنواره فرهنگی و هنری حضرت عبدالعظیم(ع) ،تبدیل شدن شهرستان ری به یکی از قطب های معنوی شیعه را ناشی از وجود مبارک حضرت عبدالعظیم (ع) بر شمرد و اظهار داشت: توجه به فرهنگ معنویت، اخلاق و زیارت را از دیگر اهداف برپایی این جشنواره فرهنگی هنری عنوان کرد.
رئیس نخستین جشنواره فرهنگی و هنری حضرت عبدالعظیم(ع) در ادامه سخنان خود با اشاره به برگزاری جشنواره بین المللی فرهنگی هنری حضرت امام رضا (ع) که یازدهمین سال برگزاری خود را امسال با تلاش و پیگیری وزارت ارشاد تجربه می کند،آنرا الگوی مناسبی برای برگزاری جشنواره حضرت عبدالعظیم (ع)بیان کرد.
قاضی زاده هاشمی در ادامه با اشاره به حمایت و مساعدت های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برپایی این جشنواره، اضافه کرد: در نظر داریم که همه ساله با ابعاد وسیعتر و با مشارکت اصحاب فرهنگ و هنر این جشنواره در سراسر کشور ادامه یابد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: تولیدات این جشنواره در بخشهای علمی، پژوهشی، فرهنگی، هنری، ورزشی و کودک و نوجوان با ارائه کتاب، مقاله، نرم افزار، نماهنگ و آثار هنری در رشته های مختلف تا اول اسفندماه جاری در شهرستان ری در معرض دید علاقه مندان و مخاطبان قرار خواهد گرفت.
 سید احسان قاضی زاده هاشمی به آیین پایانی این رویداد فرهنگی و هنری که در روز اول اسفندماه جاری با حضور" سید محمد حسینی"  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می اشاره کرد و گفت : در این آیین از برگزیدگان جشنواره و خادمانی که تولیدات فرهنگی و هنری با مضمون معرفی حضرت عبدالعظیم (ع) داشته اند، تجلیل خواهد شد.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید