نمایش جزییات خبر
۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ۱۷:۲۰

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:تقدم تالیف بر ترجمه، از ویِژگی های انتشارات و تالیفات دانشگاه امام صادق(ع) است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تقدم تالیف بر ترجمه کتب و مطالب را از ویژگی های بارز انتشارات دانشگاه امام صادق(ع) عنوان کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:تقدم تالیف بر ترجمه، از ویِژگی های انتشارات و تالیفات دانشگاه امام صادق(ع) است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، سیدمحمد حسینی عصر سه شنبه در مراسم جشن کتاب دانشگاه امام صادق(ع) و رونمایی از پانصدمین کتاب انتشارات این دانشگاه، دانشگاه امام صادق(ع) را محلی دانست که در کنار فعالیت های آموزشی، دانشجوبان آن، دست به تالیف کتب می زنند که این امر می تواند علاوه بر تامین نیازهای درسی دانشگاه ها، منشا خیر و برکت برای سایر مراکز علمی و پِژوهشی باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: دانشجویان این دانشگاه علاوه بر آشنایی با علم و دانش، با معارف اسلامی نیز آشنا هستند.

به گفته حسینی، نیروهای تربیت یافته در این دانشگاه، می توانند پشتوانه نظری، علمی و اجرایی در کشور باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه امام صادق (ع) به عنوان یک دانشگاه الگو شناخته می‌شود، گفت: این دانشگاه مصداق بارز باقیات الصالحات است.
حسینی با بیان اینکه دانشگاه امام صادق (ع) از جهت آموزشی و علمی یکی از دانشگاه‌های الگو است، افزود: حقیقتاً این دانشگاه از جهت علمی و آموزشی موفق بوده است و به عنوان یکی از دانشگاه‌های الگو شناخته می‌شود، از این رو رسالتی خطیری بر عهده دانشگاه امام صادق (ع) است.
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در وصف دانشگاه امام صادق (ع) گفته بودند این دانشگاه پدیده‌ای ممتاز است چراکه فارغ‌التحصیلان آن به علم روز آشنایی دارند و به عنوان پشتوانه‌های نظری و اجرایی نظام شناخته می‌شوند. دانشگاه امام صادق (ع) مانند چشمه‌ای گوارا نیازها را تامین می‌کند.
وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی پیشنهاد کرد :به غیر از این 500 کتاب دانش‌آموختگانی که در این دانشگاه کتاب نوشته‌اند، 4 الی 5 جلد کتاب خود را به کتابخانه مخصوص دانشگاه امام صادق (ع) ارائه بدهند تا آثار آنها برای همیشه در دسترس باشد.
حسینی همچنین اظهار داشت: پایان‌نامه‌های دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) قابل استفاده بوده و حقیقتاً این پایان‌نامه‌ها ممتاز است و باید از آن استفاده کرد.
وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: چند هفته پیش نمایشگاه بین‌المللی در هند برگزار شد و غرفه جمهوری اسلامی ایران در آن نمایشگاه جایزه ویژه را دریافت کرد اما این موضوع را مطرح کردم که بگویم کتاب‌های دانشگاه امام صادق نیز می‌تواند در خارج از کشور مفید باشد.
وی همچنین دانشگاه امام صادق را مصداق بارز باقیات الصالحات دانست و با اشاره به ریاست آیت‌الله مهدوی‌کنی در این دانشگاه اظهار داشت: حقیقتا آیت‌الله مهدوی‌کنی نقش ویژه‌ای را در تشکیل دانشگاه امام صادق (ع) ایفا کردند. ایشان از زمانی که در زندان رژیم پهلوی بودند، به فکر راه‌اندازی چنین دانشگاهی بودند اما فضا فراهم نشد و بعد از پیروزی انقلاب این دانشگاه اسلامی برقرار شد، بر این اساس دانشگاه امام صادق محصول انقلاب است.
حسینی در ادامه افزود: در پانصدمین کتاب انتشارات دانشگاه امام صادق (ع) به صورت دقیق به دیدگاه‌های سیاسی امام صادق (ع) اشاره شده است و ما در این جلسه از پانصدمین کتاب انتشارات این دانشگاه رونمایی می‌کنیم البته امیدوارم زنده باشم تا در بتوانم در مراسم رونمایی پنج هزارمین کتاب دانشگاه امام صادق (ع) شرکت کنم.

مراسم جشن کتاب دانشگاه امام صادق(ع) با حضور آیت الله محمدرضا مهدوی کنی رییس این دانشگاه، آیت الله باقری کنی ،"سیدئ محمد حسینی " وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی و جمعی از نویسندگان و فرهیختگان در محل دانشگاه امام صادق برگزار شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید