نمایش جزییات خبر
۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ۱۵:۱۵

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: 96 مرکز علمی کاربردی در رشته های فرهنگ و هنر در کشور فعالیت می کنند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رشته های علمی کاربردی و فرهنگ و هنر را نیاز ضروری کشور دانست و گفت:اکنون 96 مرکز علمی کاربردی در رشته های فرهنگ و هنر، صنایع دستی، گردشگری با یکصد هزار دانشجو در سراسر کشور فعالیت می کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: 96 مرکز علمی کاربردی در رشته های فرهنگ و هنر در کشور فعالیت می کنند

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، "سیدمحمد حسینی" روز دوشنبه در آیین افتتاح موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر، با قدردانی از دست اندرکاران راه اندازی این موسسه گفت: با شکل گیری این موسسه، گام های بلندی در حوزه فرهنگ و هنر برداشته می شود و بطور یقین رشته های فرهنگ و هنر در آینده می تواند منشا خیر و برکت و پاسخگوی نیازهای جامعه باشد.
حسینی با بیان اینکه اکنون علم را به عنوان فضیلت در نظر نمی گیرند، بلکه به عنوان یک ضرورت می دانند، یادآور شد: در کشور، عنایت لازم به علم و دانش وجود دارد و هر  میزان درس ها و رشته های ارائه شده، مطابق با نیازهای جامعه و کشور باشد، موثر تر خواهد بود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، آشنا کردن دانشجویان و کارآموزان با تکنیک ها و ابزار نوین مختلف روز فرهنگ و هنری را مورد تاکید قرار داد و گفت: بحث امروز مدرک گرایی نیست، بلکه آگاه سازی، افزایش معلومات، انتقال تجربیات، پاسخگویی به نیازهای کشور در زمینه فرهنگ و هنر در موسسات آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار امیدواری کرد: با شکل گیری این موسسه و دفتر مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر، شاهد برداشتن گام های بلند در حوزه فرهنگ و هنر کشور باشیم.
به گفته حسینی، در بحث بورسیه و اعزام دانشجو به خارج کشور، یکی از رشته های علمی کاربردی، فرهنگ و هنر است که در اولویت اعزام قرار دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اکنون در منطقه جایگاه اول علمی را کسب کرده ایم که این باعث افتخار کشور است.
حسینی، همچنین استفاده از نظرات و تجربیات اندیشمندان و پیشکسوتان در عرصه فرهنگ و هنر را در مراکز آموزش علمی کاربردی در رشته فرهنگ و هنر، مورد تاکید قرار داد.
در ادامه این مراسم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حکم سرپرستی حمید شاه آبادی برای موسسه فرهنگ و هنر را به وی ابلاغ کرد.

همچنین با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از دکتر پورعباس رئیس دانشگاه علمی کاربردی و کشاورز رئیس مرکز آموزش وزارت ارشاد نیز تجلیل به عمل آمد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از بخش های مختلف موسسه علمی -کاربردی فرهنگ و هنر دیدن کرد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید