نمایش جزییات خبر
۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۳:۴۷

بیانیه کمیته مساجد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

کمیته مساجد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بیلنیه ای صادر کرد.
بیانیه کمیته مساجد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

به گزارش کمیته مساجد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی متن بیانیه به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

در جریان شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی، مساجد هر چند که به عنوان یک نهاد سنتی در جامعه قلمداد می شدند اما با ارائه کارکردهای متناسب با نیاز روز جامعه توانستند گوی سبقت را از نهادهای مدرن و وارداتی بربایند و به عنوان پایگاه اصلی انقلاب اسلامی به ایفای نقش بپردازند.

آری؛انقلابی که هر چند در عصری مدرن و در زمانه به حاشیه رفتن دین از سیاست و اجتماع شکل گرفت اما از تمامی ظرفیت ها و نهادهای مذهبی بهره جست و شگفتی صاحبنظران و تحلیل گران مسائل سیاسی را برانگیخت.

 و باید با افتخار اذعان کرد؛ امروز، آثار و پیامدهای توجه ویژه به مساجد که از اندیشه های تابناک حضرت امام خمینی(ره) هدایت های مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)و مشی انقلاب اسلامی است، در دیگر کشورهای اسلامی در قالب بیداری اسلامی کاملا پدیدار گشته است.

مسجد نه تنها درشکل دهی مبارزه علیه ظلم و استبداد نظام شاهنشاهی نقش مهمی را ایفاء نموده است، بلکه اگر نگاهی موشکافانه و دقیق به دوران سه دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی و به خصوص در پایداری و دفاع مقدس و جانانه در طول هشت سال جنگ تحمیلی داشته باشیم در خواهیم یافت که مسجد همواره در رأس این هرم دفاعی قرار داشته است و پس از آن نیز در برابر هجمه فرهنگی غرب که به شکل ها و انحاء مختلفی چون جنگ نرم انجام می گیرد، نقش مسجد به عنوان قرارگاه دین داران انقلابی قابل انکار نیست و در عرصه های مختلف مقابله با فتنه های داخلی و خارجی و نیز دفاع و صیانت از اسلام ناب محمدی(ص) و فرهنگ و اعتقادات دینی مردمان این مرزو بوم، جایگاهی بسیار رفیع و بی بدیل داشته است.

پیوند انقلاب و دین در انقلاب اسلامی ایران، ضامن تداوم آن در قرن های آینده و اشاعه آن به اقصی نقاط جهان است. و هرگونه بی توجهی و سطحی نگری به فعالیت های مسجد، دوری جوانان از این مرکز مهم اسلامی، و نگرش تک بعدی به فعالیت های مسجد (انحصار آن به امور عبادی) و... از راه های به انزوا کشاندن مساجد و در نهایت، دوری نسل های رو به رشد از دین و مذهب است.

به همین جهتشایسته است در آستانه سی و پنجمین بهار شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی؛بیش از پیش با رویکردی نوین به مسجد و احیای واقعی آن و با توجه به مقتضیات زمان و مکان و بهره گیری خردمندانه از آموزه های دینی، رهنمود های بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی، بیش از پیش در جهت ترویج فرهنگ مسجد در جامعه اسلامی کوشا و پر تلاش باشیم.

بر این اساس فعالان عرصه مقدس مساجد اعم از حضرات ائمه جماعات،هیئات امناء،اعضای پایگاه های بسیج،اعضای کانون های فرهنگی و هنری و همچنین نمازگزاران؛ بار دیگر ضمن تجدید پیمان با آرمان های مقدس انقلاب اسلامی و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) اعلام می نمایند،ضمن حضور گسترده در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن؛ همچنان خود را سربازان خط ولایت دانسته و با حفظ وحدت تا پای جان آماده دفاع از کیان مادی و معنوی نظام مقدس جمهوری اسلامی تحت هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) می باشند.                  

 گفتنی است  کمیته مساجد دهه فجر انقلاب اسلامی متشکل از نمایندگان شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه ،مرکز رسیدگی به امور مساجد،سازمان  بسیج مساجد و محلات ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی، ستاداقامه نماز، ستاد امر به معروف ونهی از منکر و مرکز فعالیتهای دینی شهرداری تهران می‌باشد.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید