نمایش جزییات خبر
۱۹ بهمن ۱۳۹۱ ۱۵:۳۷

وزیر ارشاد در بازدید از موزه عبرت: استقامت و پایداری رمز پیروزی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این که، استقامت و پایداری رمز پیروزی است، گفت: خطای دشمنان در این است که فکر می کنند مردم نسبت به تحریم ها و مشکلات طاقت ندارند، اما آنان از این امر غافلند که ملت بزرگ ایران اسلامی از زندگی ائمه اطهار(ع) درس صبر و استقامت آموخته اند.
وزیر ارشاد در بازدید از موزه عبرت: استقامت و پایداری رمز پیروزی است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، سید محمد حسینی، روز پنجشنبه در مراسم افتتاح غرفه سیاهچال امام موسی کاظم(ع) و بازدید از موزه عبرت اظهار داشت: برخی متصورند که انقلاب اسلامی ایران از سال 56 شروع شد و سال 57 به پیروزی رسید؛ در حالی که مردان و زنان بسیاری زحمات فراوانی متحمل شدند تا انقلاب به ثمر برسد.


وی گفت: این عزیزان سختی ها را به خاطر اعتقاد و باورهایشان تحمل می کردند، چرا که هر فردی پیرو اولیا و انبیای الهی باشد این عمل را انجام می دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که، در طول تاریخ افراد زیادی به سبب ایمان پاکشان زیر شکنجه دشمنان قرار می گرفتند، افزود: زمانی حضرت ابراهیم در دل آتش قرار می گرفت و در دورانی سمیه و یاسر زیر شکنجه بودند.

وی با اشاره به افتتاح غرفه سیاهچال امام موسی کاظم(ع) ادامه داد: آن بزرگوار نیز به سبب باور و اعتقادات خود در زندان حکومت هارون الرشید قرار داشت.

حسینی خاطرنشان کرد: تاریخ گواه این ادعاست که افرادی که در راه حق گام برمی داشتند، همواره با مشکلات و سختی های زیادی روبرو بودند و به شهادت می رسیدند.

وی با تاکید بر این که، اگر افراد بر اعتقاداتشان پایبند باشند سختی ها را به جان می خرند؛ اظهار داشت: در همین زندان ستم شاهی برخی ها که ضعیف النفس بودند و ایمان و اراده قوی نداشتند، خود را می باختند و همه چیز را اعتراف می کردند. 

حسینی افزود: زندانیانی هم در دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی بودند که ده ها سال و حتی در تبعید نیز سختی ها را به جان می خریدند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: معتقدم روحیه صبر و استقامتی که هم اکنون در کشور ایجاد شده از نتایج همان تحمل سختی ها و ملالت ها است.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد موزه عبرت یادآور شد: این تلنگری است که بدانیم ما مدیون مجاهدت های تمامی افرادی هستیم که در دوران رژیم منحوس پهلوی در این زندان شکنجه و یا به شهادت رسیده اند.

وی گفت: جوانان باید بدانند که این انقلاب بدون رنج و زحمت بدست نیامده و این موزه بخشی از مبارزات مردانی است که در دوران پهلوی برای استقلال، آزادی و استقرار نظام اسلامی در این سرزمین جنگیده اند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید