نمایش جزییات خبر
۱۸ بهمن ۱۳۹۱ ۲۰:۲۲

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اهمیت فعالیت و کار در حوزه کودک و نوجوان تاکید کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اهمیت فعالیت و کار در حوزه کودک و نوجوان تاکید کرد و گفت: بطور یقین سرمایه‌گذاری و حمایت در این حوزه امری ضروری، تاثیرگذار و ارزنده و ماندگار خواهد بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اهمیت فعالیت و کار در حوزه کودک و نوجوان تاکید کرد
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، " سید محمد حسینی" شامگاه چهارشنبه در نشست با اعضای ستاد برگزاری جشنواره های موضوعی امام رضا(ع) در حوزه کودک و نوجوان که در کانون پرورش فکری برگزار شد، با تقدیر از همکاران جشنواره بین‌المللی رضوی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تربیت و پرورش انسان را از مهم‌ترین اقدامات و فعالیت‌هایی است که در کانون انجام می‌شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور همچنین کار تربیت کودکان و نوجوانان و فعالیت با آنها را بسیار ظریف‌،حساس، و پیچیده و در عین حال دشواری عنوان کرد که نیاز است تمامی جوانب درنظر گرفته شود.
حسینی تصریح کرد که باید کودکان و نوجوانان را از ابتدای دوران زندگی با شخصیت ائمه، معارف و آموزه های اسلامی آشنا کرد.
به گفته وی کودکان و نوجوانان ذهن خلاقی دارند که هرچه آنها در این سنین با ائمه اطهار(ع) آشنا شوند بطور یقین انس با اهل بیت(ع) و گرایش به معارف اسلامی در آنها نهادینه خواهد شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه بر توجه و اهتمام ویژه وزارت ارشاد در حوزه کودک و نوجوان تاکید کرد و تصریح کرد: ما همواره در پی تقویت این حوزه بوده‌ایم و لذا همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در جشنواره بین المللی رضوی یکی از نمونه‌های این همکاری و توجه است.
حسینی خاطرنشان کرد: ائمه اطهار و پیامبران (ع) مانند اقیانوسی بی‌پایان هستند که هر قدر در آن‌ها کندو کاو شود پایانی ندارد و مملو از معارف نورانی و الهی است.
به گفته وی زمانی که فعالیت ها و امور در پیوند با کودکان و نوجوان‌ها باشد بسیار موثر است؛ زیرا بچه‌ها ذهن خلاق و کنجکاوی دارند و اگر این مفاهیم الهی به خوبی به آنها ارائه شود، در تربیت دینی کودکان بسیار موثر و مفید خواهد بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: هم اکنون دوستان با جدیت در تدارک برگزاری یازدهمین دوره جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام(ع) در سال آینده هستند و این اقدامات مایه دلگرمی است و ضرورت دارد با همت بیشتر دنبال شود. 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود از نمایشگاه دستاوردهای جشنواره‌های رضوی به عنوان امری مهم در گسترش فرهنگ رضوی یاد کرد و اظهار داشت: بخش‌های مختلف جشنواره‌های مختلف رضوی در حوزه‌های کودک و نوجوان بسیار خوب و خلاقانه طراحی شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از برپایی تئاتر کودک و نوجوان همکه ساله در استان همدان، فیلم کودک و نوجوان و همچنین نمایشگاه یاد یار مهربان به عنوان دیگر برنامه‌های این وزارتخانه در حوزه کودک و نوجوان یاد کرد و گفت: کار بر روی کودکان و نوجوانان فعالیتی اساسی و بنیادی است که بر این باوریم باید تقویت و حمایت شود؛ زیرا بچه‌ها، آینده‌سازان میهن اسلامی هستند.
حسینی در خاتمه با تقدیر از دست‌اندرکاران بنیاد ملی رضوی، یادآور شد : دراین بنیاد فعالیت‌های متعددی از جمله تدوین دانشنامه رضوی که امیدواریم به زودی در دسترس مخاطبان و علاقمندان حضرت امام رضا (ع) قرار گیرد.
نمایشگاه دستاوردهای جشنواره‌های رضوی در حوزه‌های قصه‌گویی، نمایشنامه‌خوانی، نام‌ها و نشانی‌های رضوی ، یک تصویر از یک حدیث، پژوهش‌های رضوی نوجوانان، نشریه رضوی، کتابخوانی و کتابسازی رضوی از تاریخ 14 بهمن ماه تا 20 بهمن ماه در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان در حال برگزاری است.
در این نشست سید جواد جعفری مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری مام رضا(ع) و سیدصادق رضایی - مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز حضور داشتند.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید