نمایش جزییات خبر
۱۶ بهمن ۱۳۹۱ ۲۰:۵۴

وزیر ارشاد خواستار اختصاص جایزه ویژه به بخش سینمای غیرمتعهدها در جشنواره فیلم فجر شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به افزوده شدن بخش جدید سینمای غیرمتعهدها در سی ویکمین جشنواره فیلم فجر، خواستار اختصاص جایزه ویژه ای به این بخش در سال های آتی از سوی دبیرخانه جشنواره یا کنفرانس جنبش کشورهای غیرمتعهد شد.
وزیر ارشاد خواستار اختصاص جایزه ویژه به بخش سینمای غیرمتعهدها در جشنواره فیلم فجر شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  "سیدمحمد حسینی" دوشنبه شب-لحظاتی پیش- در مراسم اختتامیه بخش بین الملل سی ویکمین جشنواره فیلم فجر به استقبال خوب کشورهای خارجی از این بخش اشاره کرد و افزود: به رغم قرار گرفتن جمهوری اسلامی ایران در شرایط تحریم، در عرصه فرهنگ و هنر و سینما، ارتباط خوبی با سینماگران دنیا برقرار کرده ایم که این مساله نشانگر جایگاه سینمای ایران نزد جهانیان است.
وی با بیان اینکه در بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر امسال 110 فیلم از کشورهای مختلف جهان حضور داشتند، ادامه داد: این رقم نسبت به تعداد فیلم های حاضر در بخش بین الملل جشنواره سال گذشته، افزایش دو برابری داشته است. 
نایب رئیس شورای عالی سینما به بخش سینمای سعادت به عنوان یکی از بخش های بین الملل جشنواره فجر اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران تجربه بسیار خوبی در ساخت فیلم هایی با مضامین دینی، تاریخی، اخلاقی، تربیتی و خانوادگی دارد و می تواند الگوی مناسبی برای سینماگران دنیا باشد. 
حسینی همچنین به افتتاح سومین کنفرانس هالیوودیسم و سینما اشاره کرد و گفت: برگزاری این کنفرانس، فرصت بسیار مهمی برای نقد نقش صهیونیسم و هالیوود در سینمای جهان است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه حضور متفکران و اندیشمندان از نقاط مختلف دنیا در کنفرانس هالیوودیسم و سینما فرصت مناسبی برای همفکری و هم اندیشی این افراد به وجود آورده، ابراز امیدواری کرد میهمانان خارجی سی ویکمین جشنواره فیلم فجر پس از آشنایی با واقعیت های ایران، روحیه مردم و فرهنگ و تاریخ ملت، این حقایق را به درستی تصویر کنند.
وی افزود: به رغم تهدیدها و تحریم ها علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، ملت ایران دست از آرمان های خود نخواهند کشید و 34 سال است که به دشمنان این نظام نشان داده اند مصمم و پایدار هستند.
در ادامه این مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از 5 سینماگر فعال خارجی تجلیل شد. 

سی ویکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر تا 22 بهمن ماه برپا است.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید