نمایش جزییات خبر
۱۶ بهمن ۱۳۹۱ ۱۸:۱۷

وزیر ارشاددرکنگره ملی پیامبراعظم: هنرمندان موضوعات زندگی پیامبر (ص) را دستمایه تولید قرار دهند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اختصاص بخش ویژه در جشنواره های امسال به معرفی ابعاد شخصیتی پیامبر اعظم(ص) از هنرمندان خواست موضوع های پیرامون زندگی پیامبر را دستمایه تولید خود قرار دهند.
وزیر ارشاددرکنگره ملی پیامبراعظم: هنرمندان موضوعات  زندگی پیامبر (ص) را دستمایه تولید قرار دهند
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  ،ˈسید محمد حسینیˈ عصر دوشنبه در اختتامیه کنگره ملی پیامبر اعظم با اشاره به توهین به ساحت مقدس نبی اکرم (ص) از سوی غرب، آمریکا و رژیم صهیونیستی  گفت: دشمنان اسلام با استفاده از ابزار هنر به بهانه آزادی بیان به خود اجازه می دهند به انبیاء،ادیان الهی توهین و جسارت کنند این در حالی است که آنان با اصل اسلام مشکل دارند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به برگزاری همایش هالیوودیسم در ایران اشاره  کرد و از سینماگران مستقل خواست تا  مبانی نظام سلطه و سرمایه داری را به چالش بکشند.
رییس شورای فرهنگ عمومی کشور تاکید کرد: این حرکت ها نباید فقط در پاسخ به اهانت دشمنان و هتک حرمت به مقدسات باشد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تقدیر از برگزاری جشنواره داستانی و قصه های کوتاه قرآنی آیات،گفت:در این جشنواره 500 قصه شامل داستان ها و قصه ها ی کوتاه و رمان پیرامون شخصت های قرآنی و پیامبر اعظم مطرح شده که مورد استقبال همگان قرار گرفته است.
وزیر ارشاد همچنین به اختصاص بخش ویژه ای در خصوص معرفی معارف و آموزه های اسلامی و شخصیت پیامبر (ص) در جشنواره ها ی فجر امسال اشاره کرد و گفت: ساخت فیلم سینمایی ˈعقاب صحرا ˈ و برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی با موضوع پیامبر (ص) از جمله این موارد است.
در ادامه این مراسم کتاب آثار برگزیده پیامبر اعظم با حضور وزیر ارشاد و حجت الاسلام غلامرضا محمد زاده، رییس ستاد کنگره پیامبر اعظم و حجت الاسلام سید مصطفی میرلوحی دبیر ملی کنگره در تالار تربیت بدنی دانشگاه تهران رونمایی شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید