نمایش جزییات خبر
۱۶ بهمن ۱۳۹۱ ۱۸:۱۵

در دیدار وزیر ارشاد و رئیس دیوان وقف عراق بر انتقال تجربیات فرهنگی و گسترش همکاریهای مشترک تاکید شد

سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان و "صالح الحیدری " ،رئیس دیوان وقف عراق صبح امروز دوشنبه در خصوص گسترش روابط فرهنگی و هنری و اوقاف دیدار و گفت و گو کردند.
در دیدار وزیر ارشاد  و رئیس دیوان وقف عراق بر انتقال تجربیات فرهنگی و گسترش همکاریهای مشترک تاکید شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی ، "صالح الحیدری "رئیس دیوان وقف شیعی عراق ، جمهوری اسلامی ایران را کشوری غنی در زمینه پیشرفتها و دستاوردهای فرهنگی و هنری دانست و خواستار انتقال تجربیات این کشور به عراق شد.

 

رئیس دیوان وقف عراق، فرهنگ را حلقه بسیار محکم برای پیوند و گسترش روابط کشورها عنوان کرد و افزود: با توجه به اشتراکات فراوان میان ایران و عراق، گسترش و همکاری کاملا جدی در زمینه های فرهنگی و هنری میان دو کشور یک امر ضروری است.
"صالح الحیدری" ضمن ستودن حمایت ها و کمک های همه جانبه ایران به عراق گفت: دفاع و پشتیبانی های جمهوری اسلامی ایران از کشور عراق همواره برای مردم این کشور مشهود و ملت ما قدردان کمک های همه جانبه ایران هستند.
این مقام عراقی به دیپلماسی بالای ایران در عرصه بین المللی هم اشاره کرد و گفت: به رغم تحریم ها و تهدیدهای فراوان غرب و شرق علیه جمهوری اسلامی ایران این کشور توانسته با تکیه بر توان داخلی و متخصصان خود به دستاوردها و پیشرفت های شایانی در زمینه ها و عرصه های گوناگون دست یابد.
صالح الحیدری در ادامه همچنین به برگزاری بسیار عالی کنفرانس جنبش عدم تعهد از سوی ایران اشاره کرد و اظهار داشت: علیرغم بمباران و سمپاشی های تبلیغاتی منفی آمریکا، اروپا و رژیم صهیونیستی علیه ایران در خصوص نبودن امنیت در این کشور در زمان برگزاری کنفرانس عدم تعهد،خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با میهمان نوازی و محبت و امنیت کامل بدون هیچ دغدغه ای با موفقیت این کنفرانس را برگزار کرد که این امر خرسندی مسلمانان جهان و شرکت کنندگان در این کنفرانس را به همراه داشت .
وی در ادامه به ساخت فیلم های سینمایی فاخر و ارزنده از سوی ایران و پخش آن در کشورش اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال سریال یوسف پیامبر در عراق که پخش می شد مردم برای زمان دیدن آن لحظه شماری می کردند و هرگز باور نمی کردند ایران توانسته چنین اثر فاخری را تولید کند و این هم به علت ذهنیت منفی ایجاد شده از زمان صدام درآنها بود.
رئیس دیوان وقف شیعی عراق در خاتمه ضمن ستودن مجدد پیشرفته ها و دستاوردهای فرهنگی و هنری ایران در چند ساله اخیر، خواستار انتقال تجربیات ایران به کشور عراق شد.
در ادامه این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن خیر مقدم به این مقام عراقی به روابط خوب و رو به گسترش ایران و عراق اشاره و بر توسعه روابط فرهنگی و هنری میان دو کشور تاکید کرد.
"سید محمد حسینی" با ابراز خرسندی از خروج اشغالگران از عراق از، مواضع عراق در حمایت از سوریه و بحرین نیز قدردانی کرد.
وی به تجربیات و ظرفیت های خوب ایران در زمینه اوقاف اشاره و از آمادگی انتقال این تجربیات ارزنده به کشور عراق خبر داد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با توجه به درخواست مقام عراقی، از آمادگی ایران برای انتقال تجربیات فرهنگی و هنری و همکاریهای مشترک میان دو کشور خبر داد.
وی خاطرنشان کرد: در ایران جشنواره ها و نمایشگاهای مختلف فرهنگی و هنری برگزار می شود که کشور عراق می تواند در این برنامه ها حضوری پر رنگ تر و فعال تر داشته باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلانمی در خاتمه ابراز امیدواری کرد: کشورهای  اسلامی دست در دست هم با گسترش فعالیت ها در زمینه های مختلف،به جایگاه واقعی خود در سطح جهان دست یابند.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید