نمایش جزییات خبر
۱۶ بهمن ۱۳۹۱ ۱۵:۰۵

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : پیوند بین انقلاب اسلامی ایران و حزب‌الله لبنان ناگسستنی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه پیوند بین انقلاب اسلامی ایران و حزب‌الله لبنان ناگسستنی است گفت: به تعبیر سید حسن نصرالله، حزب‌الله هم ادامه انقلاب اسلامی است و این پیوند هم‌اکنون نیز وجود دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : پیوند بین انقلاب اسلامی ایران و حزب‌الله لبنان ناگسستنی است
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی ، " سید محمد حسینی " روز دوشنبه در مراسم جشن آغاز انتشار8+3 عنوان کتاب ادبیات داستانی مقاومت اسلامی لبنان به اشتراکات فرهنگی و روابط خوب و مستحکم ایران و لبنان اشاره کرد و افزود: سال گذشته که در خدمت دوستان حزب‌الله بودیم فعالیت‌های خوبی انجام شد و حرکت‌هایی برای برپایی نمایشگاه‌های کتاب و اعزام گروه‌های هنری به این کشور شکل گرفت.
حسینی اضافه کرد: سید حسین نصرالله هم بر تداوم و تقویت حرکت فرهنگی و هنری میان ایران و لبنان تأکید داشت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: امروز نیز وظیفه ماست که همانطور که درباره شهدای ایران و نحوه زندگی‌شان کتاب می‌نویسیم این روند را درباره شهیدان و مبارزان حزب‌اله هم ادامه دهیم.
حسینی یادآور شد: این ایده به اندازه ای فراگیر است که در دیدار با وزیر فرهنگ افغانستان هم  مطرح و قرار شد خاطرات مبارزان افغان علیه شوروی و افراط‌ گرایان ثبت و ضبط شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با تبیین نقش مهم لبنان و علمای جبل‌عامل در دوران حکومت صفویه اظهار داشت: این مایه مباهات مکتب اهل بیت (ع) است که چنین فرزندانی را تربیت کرده‌اند و جوانان غیور حزب‌الله با حمایت و روحیه امام خمینی (ره) قیام کردند و حرکت کوچک‌شان امروز تبدیل به نیروی قدرتمندی شده است.
عضو شورای عالی انقلاب  گفت: امروز حزب‌الله  در عرصه هنر، فرهنگ و رسانه هم  پیشتاز است.
وی با اشاره به ترجمه، چاپ و انتشار کتب با موضوع مقاومت اظهار داشت: چنین کتاب‌هایی برای مردم ما نیز جاذبه فراوانی دارد همانطور که قصه شهیدان ما برای مردم لبنان و دیگر کشورهای دنیا جذاب است.
به گفته حسینی، امروز سرگذشت امثال عماد مغنیه‌ها مایه مباهات همه جوانان است و این چهره‌ها باید به مردم معرفی شوند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان اظهار داشت: از کتاب‌های فارسی آثار متعددی به زبان عربی ترجمه شده و در اختیار مردم لبنان به خصوص دوستداران حزب‌الله قرار گرفته است و همین طور از زبان عربی کتاب‌هایی به فارسی ترجمه می‌شود که خاطرات و یادداشت‌های پیشکسوتان مقاومت است.
در این مراسم که از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد در سالن سینمایی این وزارتخانه  برگزارشد جمعی از میهمانان از کشور لبنان از جمله  شیخ علی ظاهر رئیس مؤسسه رسالات لبنان حضور داشتند.

 

در ادامه این مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن رونمایی از کتب 8+3از پدیدآوردنگان این کتب تجلیل شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید