نمایش جزییات خبر
۱۵ بهمن ۱۳۹۱ ۱۳:۳۲

وزیر ارشاد در همایش بین المللی هالیوودیسم: با ابزار هنر باید نظام سرمایه داری وسلطه به چالش کشیده شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به حاکمیت سایه سنگین سیاست آمریکا در تعیین مسیرهالیوود اشاره کرد و از اندیشمندان، صاحبنظران و متفکران حاضر در نشست هالیوودیسم خواست با استفاده از ابزارهای هنری بویژه سینما نظام سلطه و سرمایه داری غرب و آمریکا را به چالش بکشند.
وزیر ارشاد در همایش بین المللی هالیوودیسم: با ابزار هنر باید نظام سرمایه داری وسلطه  به چالش کشیده شود
ˈسید محمد حسینیˈ روز یکشنبه در سومین همایش بین المللی هالیوودیسم که در هتل آزادی در حال برگزاری است، ضمن خیر مقدم به میهمانان خارجی شرکت کننده در این همایش ابراز امیدواری کرد این نشست با همگرایی و هم اندیشی منشا خیر و برکت برای مردم آزاده جهان و همه مظلومان باشد.

وی به ایام فرخنده دهه مبارک فجر اشاره کرد و افزود: در روزهایی به ایران سفر کرده اید که ملت ما 34 سال پیش به رهبری عالمی وارسته و عارف امام خمینی (ره) علیه نظام دیکتاتوری و ستمشاهی قیام کردند و در این ایام یاد و خاطره آن پیروزی های درخشان را جشن می گیرند.

وزیر ارشاد اضافه کرد: ملت ایران به دنبال نظام مردمسالاری دینی بوده و لذا پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنی ها از طریق جنگ افروزی، تفرقه افکنی، تحریم و تهدیدها از سوی دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

حسینی تصریح کرد که ملت ایران هرگز به دنبال خشونت، جنگ افروزی نبوده و همواره بر صلح، دوستی و زندگی مسالمت آمیز میان ملت ها و پیروان ادیان تاکید داشته و دارد.به گفته وی عده ای در دنیا نمی خواهند که ما از مظلومان و ملت بی دفاع در لبنان، فلسطین، عراق، افغانستان و سایر کشورهای بی دفاع حمایت کنیم از این جهت هجمه های بی امان تهدیدها و تحریم ها و توطئه ها را علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال می کنند.

وزیر ارشاد در ادامه با بیان اینکه دوره حکومت دیکتاتوری و سلطه گران به پایان رسیده است، گفت: انتظار ما از اندیشمندان، متفکران و صاحبنظران این است که با الگوگیری از انقلاب اسلامی ایران در بیداری ملت ها در جهان تلاش کنند.

حسینی تصریح کرد: همچنین انتظار ما از هنرمندان مستقل دنیا این است که با هم اندیشی، هم گرایی و تبیین حقایق شرایط را به نفع مسلمانان و ملت های آزاده دگرگون کنند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید