نمایش جزییات خبر
۱۴ بهمن ۱۳۹۱ ۲۲:۰۰

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر به مرحله رشد و پویایی رسیده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر به مرحله رشد و پویایی رسیده است، گفت: این جشنواره جریان و حرکت هنرهای تجسمی کشور را رقم می‌زند و به آن سمت و سو می‌دهد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر به مرحله رشد و پویایی رسیده است
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،" سید محمد حسینی " شامگاه شنبه -لحظاتی پیش- در آیین افتتاحیه پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر که در موزه هنرهای معاصر برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: خوشبختانه امسال تلاشها و زحمات خوبی درجهت هرچه باشکوهتر برگزار شدن این جشنواره بعمل آمده است.
وی حضور چشمگیر اهالی هنر و هنرمندان به همراه ارسال تعداد بی نظیر آثار در زمینه های مختلف تجسمی به این جشنواره در بخش های داخلی و بین المللی را نشان اقبال خوب این رویداد هنری در کشور دانست که سال به سال شاهد رشد و پویایی در آن هستیم .
حسینی تاکید کرد : همانطور که به هنر سینما، تئاتر و موسیقی اهمیت داده می شود باید به هنرهای تجسمی نیز اهتمام ویژه ای شود.
به گفته وی اگر سینما از غرب آمده، افتخار ایرانیان این است که از چند هزار سال پیش با هنرهای مختلف به ویژه تجسمی آشنا بوده و هنرمندان فراوان و صاحب نامی را در تاریخ این هنر داشته است که همگان به آنها افتخار می کنند.
حسینی اضافه کرد: هنرهای تجسمی هنر اصیل ایرانیان است که هنرمندان این مرز و بوم همواره با آن عجین بوده اند و آثار متنوع، چشمگیر و قابل توجه ای را نیز به جامعه ارائه کرده اند.
عضو کابینه دولت دهم به بخش های مختلف و متنوع این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی فجر اشاره و حضور هنرمندان از 54 کشورجهان در این جشنواره را نشانگر اقبال این رویداد مهم هنری در عرصه بین المللی عنوان کرد.
حسینی در ادامه با تاکید بر تمایز جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با دوسالانه‌ها گفت: روند و جریان هنر دنیا و دستاوردهای روز هنری و جایگاه هنرمندان ما در این جریان جهانی می‌تواند در بی ینال های هنری ارائه شود، اما جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر باید متناسب با انقلاب اسلامی باشد و به جریان هنرهای تجسمی جهت بدهد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور در ادامه سخنان خود به بخش های خوشنویسی آیات قرآن، احادیث، وحی، اشعار و ادبیات فارسی و عربی، موضوع عدالت، موضوع پیامبر اعظم و نمایشگاه جانبی با موضوع پیامبر (ص) اشاره و بر ارائه موضوعات مرتبط با مفاهیم و ارزشهای انقلاب اسلامی و تولید و ارائه آثار جدید در این موضوعات تاکید کرد.
حسینی همچنین به برپایی نمایشگاه اعظم (ص) در حاشیه این جشنواره اشاره و آنرا کار ارزشمندی دانست که برای همگان ملموس و قابل درک است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به توهین و جسارت به ساحت نبی اکرم(ص) از سوی آمریکا، غرب و رژیم صهیونیستی با استفاده از ابزار هنری اشاره و از هنرمندان خواست با استفاده از ابزار هنر چهره نورانی، معارف و آموزه های اسلامی، جایگاه و شخصیت پیامبر رحمت (ص) را به جهانیان معرفی و تبیین کنند.
آیین افتتاحیه پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی شامگاه شنبه با حضور سید محمد حسینی وزیر ارشاد، حمید شاه آبادی معاون هنری وزیر ارشاد، محمد مهدی شجاعی مدیر عامل صندوق حمایت از هنرمندان و جمعی از مسوولان فرهنگی و هنری و همرمندان و میهمانان داخلی و خارجی در موزه هنرهای معاصر برگزار شد.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید