نمایش جزییات خبر
۱۴ بهمن ۱۳۹۱ ۱۴:۳۳

رئیس جمهوری در آیین سی امین جایزه کتاب سال: جایگاه ممتاز کتاب به رغم گسترش فضای مجازی دستخوش تغییر نشده است

رییس جمهوری با بیان اینکه "کتاب" با وجود امکانات گسترده تر، ارزان تر و در دسترس تر فضای مجازی، همچنان جایگاه ممتاز خود را حفظ کرده است، گفت: فضای مجازی نتوانسته است جایگاه ممتاز کتاب را دستخوش تغییر کند.
رئیس جمهوری در آیین سی امین جایزه کتاب سال: جایگاه ممتاز کتاب به رغم گسترش فضای مجازی دستخوش تغییر نشده است
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی ، دکتر"محمود احمدی نژاد" امروز (شنبه) در آیین سی امین جایزه کتاب سال و بیستمین جایزه جهانی کتاب جمهوری اسلامی ایران که با حضور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در تالار وحدت تهران برگزار شد افزود: طی هفت سال اخیر دسترسی به فضای مجازی بسیار گسترده شده اما با وجود همه این امکانات، کتاب های تالیف و منتشر شده چند برابر شده است.
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی، کتاب را یکی از بهترین ابزارها برای انتقال دانش به نسل ها و عصرهای آتی بیان کرد و اظهار داشت: دانشی که ثبت نشود از گزند حوادث مصون نمی ماند.
وی با یادآوری این که از دیرباز کتاب ابزار خوبی برای حمل اندیشه، دانش و معرفت بوده است، ادامه داد: بزرگان بسیاری، عمر خود را صرف صیانت از دستاوردهای علمی بشر در قالب کتاب و کتابت کردند.
احمدی نژاد با بیان این که فضای مجازی، ابزارهای جدید و بسیاری در اختیار بشر قرار داده است، گفت: فضای مجازی که زندگی انسان ها را دگرگون کرده و حوزه ارتباطات بی نهایت را در اختیار انسان قرار داده، نتوانسته است جایگاه ممتاز کتاب را دستخوش تغییر کند.
رییس جمهوری اضافه کرد: هر چه جامعه به لحاظ انسانی و علمی پیشرفته تر شود، نیازمند علم، اندیشه و کتابت بیشتری است.
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر این که بشر در مسیر علم و اندیشه، هنوز در پله های نخست قرار دارد، اظهار داشت: انسان به لحاظ علم می تواند به نقطه ای برسد که همه عالم در لحظه و زمان در برابرش باشد.
رییس جمهوری با بیان این که بشر در مسیر کمال در ابتدای راه قرار دارد، افزود: باید به حدی اندیشید، نوشت، بحث و حرکت کرد تا بتوان خود را به نقطه کمال و تعالی رساند.
احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش درباره سازندگان بمب های شیمیایی گفت: این افراد می دانند که بمب هایشان برای کشتن انسان ها با زجرآورترین روش اجرا می شود و مشخص است که این افرد نه تنها از مرز انسانیت عبور نکرده اند بلکه هزاران کیلومتر پایین تر از مرز انسانیت قرار دارند.
رییس قوه مجریه تصریح کرد: همه باید دست به دست هم دهیم تا برای احیای انسان و کرامت اوتلاش و مجاهدت کنیم.
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی از اندیشمندان و فرهیختگان حوزه کتاب که وقت خود را صرف علم می کنند، قدردانی کرد و گفت: دست تک تک این افراد را می بوسم و از کسانی که آیین جایزه کتاب سال و جایزه جهانی کتاب جمهوری اسلامی ایران را برگزار می کنند، قدردانی می کنم.
وی با بیان این که انسان بالاترین موجود و موضوع هستی است، گفت: همه حقایق، ارزش ها، آرزوها، پیشرفت ها، کمال و تعالی در رابطه با انسان معنا پیدا می کند.
احمدی نژاد با اشاره به لایتناهی و جاودانه بودن انسان ادامه داد: ظرفیت های موجودی انسان بی نهایت است اما این ظرفیت ها دارای دو بعد مادی و انسانی است.
رییس قوه مجریه با یادآوری محدود بودن ظرفیت های مادی توضیح داد: در فضای محدود، حرکت انسان نیز محدود است و با گذشت زمان، دچار تکرار و دل آزاری می شود.
وی با بیان این که بعد انسانی نامحدود است، گفت: اندیشه، تفکر، تعقل، علم آموزی و علم آفرینی، ظرفیت های انسانی بوده و دایره اندیشه و تعقل، نامحدود است.
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: انسان با علم و معرفتش، جاودانه و لایتناهی است؛ در واقع علم، معرفت و اندیشه به انسان وجه جاودانگی می بخشد.
وی افزود: همه زیبایی های انسان در این است که می تواند بیندیشد و دانش تولید کند و در واقع اگر بخواهیم هویت حقیقی یک فرد را تعریف کنیم باید به علم، اندیشه و معرفت او توجه داشته باشیم.
محمود احمدی نژاد رییس جمهوری و سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در این آیین از 9 برگزیده سی امین دوره کتاب سال و 6 منتخب بیستمین دوره جایزه جهانی کتاب جمهوری اسلامی ایران با اهدای لوح و جوایزی تجلیل کردند.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید