نمایش جزییات خبر
۱۴ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۱۱

باحضور رئیس جمهوری و وزیرارشاد؛ آیین اختتامیه سی امین دوره کتاب سال و بیستمین جایزه جهانی کتاب سال آغاز شد

آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان سی امین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیستمین دوره جایزه جهانی کتاب سال روز شنبه-امروز- با حضور دکتر "محمود احمدی نژاد" رییس جمهوری و سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در تالار وحدت آغاز شد.
باحضور رئیس جمهوری و وزیرارشاد؛ آیین اختتامیه سی امین دوره کتاب سال و بیستمین جایزه جهانی کتاب سال آغاز شد
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،  در این مراسم همچنین جمعی از مسوولان  فرهنگی و جمعی از نویسندگان داخلی و خارجی حضور دارند.
در بخش جایزه کتاب سال این دوره 25 هزار و 495 اثر به دبیرخانه این جایزه ارسال شده است که پس از ارزیابی اولیه در 11 گروه داوری، 197 اثر به مرحله دوم راه یافت که پس از داوری نهایی از میان این آثار، در نهایت 26 اثر به عنوان برگزیده و شایسته تقدیر(چهار اثر برگزیده و 22 اثر شایسته تقدیر) انتخاب شدند.
همچنین در بیستمین دوره جایزه جهانی کتاب سال از میان حدود دو هزار اثر مربوط به سال 2011 میلادی در حوزه مطالعات اسلامی و ایران، پس از ارزیابی نهایی، در نهایت 19 اثر به عنوان اثر برگزیده انتخاب و از "حامد الگار" به عنوان پژوهشگر برتر قدردانی خواهد شد. همچنین کتابی دیگری از یک نویسنده مشهور عراقی در این بخش مورد تقدیر قرار خواهد گرفت و در مجموع در این بخش از 21 نفر تقدیر خواهد شد.
قرار است تعدادی از برگزیدگان خارجی امروز(شنبه) و تعداد دیگری از آنها در بیست وششمین نمایشگاه بین المللی کتاب در سال 92 مورد تجلیل قرار گیرند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید