نمایش جزییات خبر
۱۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۴:۱۲

قائم مقام وزیر ارشاد در دیدار با معاون سازمان رادیو و تلویزیون چین : اخلاق , دین و حمایت از بنیان خانواده محورهای اصلی فیلم های ایرانی است

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با معاون سازمان رادیو و تلویزیون چین و هیات همراه ، سینمای ایران را ریشه دار و اخلاق گرا عنوان کرد و گفت: در سینمای ایران از موضوعات و مفاهیم اخلاقی و انسانی برای جذب و جلب مخاطب استفاده می شود.
قائم مقام وزیر ارشاد در دیدار با معاون سازمان رادیو و تلویزیون چین : اخلاق , دین و حمایت از بنیان خانواده محورهای اصلی فیلم های ایرانی است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی در این دیدار که صبح امروز در محل وزارتخانه صورت گرفت , علی پور محمدی سه موضوع اخلاق , دین و حمایت از بنیان خانواده را محورهای اساسی فیلم های ایرانی بر شمرد.

وی به حضور چشمگیر بانوان در سینمای پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت :  زنان هنرمند کشورمان با حفظ شعائر اسلامی و شئونات اخلاقی در عرصه سینما و تلویزیون و سایر هنرها ایفای نقش می کنند.

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه سالانه حدود 100 فیلم سینمائی در کشور تولید می شود ادامه داد: یک هزار فیلم کوتاه داستانی از سوی انجمن سینمای جوان ، 200 فیلم مستند در مرکز سینمای مستند و تجربی , 400 فیلم تلویزیونی ( تله فیلم ) و 40 سریال تلویزیونی و 70 فیلم ویدئویی و داستانی از سوی وزارت ارشاد سالانه  تولید می شود.

وی با اشاره به رویکرد فرهنگی انقلاب اسلامی، موفقیت سینمای ایران در سالهای پس از پیروزی انقلاب را مرهون همین رویکرد دانست.

پور محمدی با بیان اینکه مردم ایران و چین عاطفی و اخلاق گرا هستند زمینه همکاری دو کشور در تولیدات مشترک سینمائی را مطلوب و مناسب توصیف کرد.

وی به توافقات صورت گرفته در خصوص ساخت فیلم با کشورهای کانادا، ترکیه ، لهستان و عراق اشاره کرد و گفت : تبادل و تولید فیلم می تواند یکی از بسترهای همکاری میان دو کشور چین و ایران باشد.

در ادامه این دیدار ، جانگ پی مینگ ،معاون سازمان رادیو و تلویزیون چین نیز گفت : در چین حدود 3 هزار و 400  سالن وجود دارد که برخی از آنها دارای  سالن های چند منظوره می باشند و بطور کلی می توان گفت 13 هزار سالن سینمائی در این کشور وجود دارد.

به گفته وی سالانه 745 فیلم سینمائی و 894 فیلم مستند در چین تولید می شود و گردش مالی حاصل از آن 2 میلیارد و 700 میلیون دلار است.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید