نمایش جزییات خبر
۱۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۴:۰۸

وزیر ارشاد در استان خراسان رضوی خبر داد :جشنواره های قرآنی آیات در 22 کشور برگزار می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان خرسان رضوی با اشاره به فعالیت های گسترده قرآنی از سوی این وزارتخانه ، از برگزاری جشنواره های قرآنی آیات در سطح ملی و بین المللی در 22 استان و همچنین22 کشور جهان تا پایان امسال خبر داد.
وزیر ارشاد در استان خراسان رضوی خبر داد :جشنواره های قرآنی آیات در 22 کشور برگزار می شود
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، "سیدمحمد حسینی" در حاشیه برگزاری  جشنواره ملی داستانهای قرآنی آیات که در استان خرسان رضوی و در شهر مشهد مقدس برگزار شد با اعلام این خبر افزود: گسترش فرهنگ و معارف قرآنی در سطوح ملی و بین المللی از جمله رویکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است .
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برگزاری این نوع جشنواره ها در کنار برگزاری نمایشگاه ها و سایر فعالیت های قرآنی از رویکردهای مهم این وزارتخانه است.
حسینی شعار این وزارتخانه برای برگزاری جشنواره های قرآنی آیات را هنر، انسان و قرآن" ذکر کرد و گفت: برای برقراری گفتمان قرآنی و جریان سازی فرهنگی در کشور باید با برگزاری جشنواره های متعدد این مساله به صورت عملی تبیین شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: برگزاری این جشنواره ها می تواند میدانی برای طرح موضوع های مختلف قرآنی و ایجاد ارتباط ناگسستنی بین قرآن و هنرمندان باشد.
حسینی گفت: از مجموع 22 جشنواره که با مضامین قرآنی در سطح کشور که در حال برگزاری است، دو جشنواره شامل داستان های قرآنی و فیلم کوتاه با محوریت استان خراسان رضوی برگزار می شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون جشنواره داستان های قرآنی برگزار شده و جشنواره بعدی در آینده نزدیک برگزار می شود، گفت: باید جشنواره ملی داستان های قرآنی آیات از سال آینده با محوریت خراسان رضوی به صورت بین المللی برگزار شود.
حسینی گفت: نویسندگان بارزی در جهان اسلام در زمینه قرآنی و تعالیم دینی فعالیت دارند که با برگزاری بین المللی این جشنواره زمینه ارائه آثار و داستان های آنان فراهم می شود.
 وی ابراز امیدواری کرد: همان گونه که جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا (ع) با شکوه هر چه بیشتر با محوریت این استان همه ساله در سطح کشور و حتی خارج از کشور برگزار می شود، جشنواره داستان های قرآنی نیز با محوریت این استان در سطح بین المللی برگزار شود.
 رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور در خاتمه اظهار داشت استان خراسان رضوی با برخورداری از ظرفیت های بسیار فرهنگی و معنوی و وجود اساتید و صاحبنظران شاخص حوزوی و دانشگاهی از پشتوانه خوبی در سطح ملی و بین المللی در این بخش ها برخوردار است.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید