• اخبار

نمایشگاه خوشنویسی استاد "حسن کرمانی" در تبریز برپا می‌شود

نمایشگاه خوشنویسی استاد "حسن کرمانی" در تبریز برپا می‌شود
نمایشگاه خوشنویسی آثار استاد "حسن کرمانی خوشنویس برجسته کشور در تبریز برپا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، در این نمایشگاه 40 اثر با موضوع آزاد و به شیوه‌ی نسخ،‌ثلث، شکسته و نستعلیق به نمایش گذاشته می‌شود.

نمایشگاه یاد شده از پانزدهم تا هجدهم بهمن‌ماه جاری از ساعت 15 الی 18 در نگارخانه میرعلی تبریزی خانه فرهنگ تبریز برپا خواهد بود.

استاد "حسن کرمانی"  از هنرمندان باسابقه خوشنویسی کشور و اولین استاد رسمی انجمن خوشنویسان ایران در آذربایجان شرقی است.

وی متولد 1340 تبریز بوده و در محضر اساتیدی همچون زنده یاد ابراهیم بخت شکوهی، غلامحسین امیرخانی، عبدالصمد صمدی و حسین رسام تلمذ کرده است.

وی در چهار رشته و گرایش خوشنویسی شامل نستعلیق، شکسته، نسخ و ثلث فعالیت داشته و در هر یک از گرایشهای یاد شده موفق به کسب عناوین برتر در جشنواره  های کشوری و بین المللی شده است.

استاد کرمانی کتابهای متعددی را  تحریر نموده که از آن جمله می توان به تحریر سه دوره رسم الخط آموزشی آسان، دعای کمیل به صورت نسخ و شکسته، دعای عرفه با خط نسخ، اشعار حافظ با خط نستعلیق و کتاب شعر "زلف آشفته" با خط نستعلیق اشاره کرد.

وی  تاکنون در بیش از 150 نمایشگاه داخلی و بین المللی حضور یافته و داوری جشنواره ها و مسابقات معتبر خوشنویسی را بر عهده داشته است.

وی در سال 76 به عنوان هنرمند برگزیده جشنواره خوشنویسی جهان اسلام معرفی شده و مراسم بزرگداشت وی نیز در سال 85 و همزمان با ششمین جشنواره خوشنویسی بین المللی غدیر  برگزار شد.

استاد کرمانی پیش از دریافت نشان درجه یک هنری، همچنین موفق به اخذ رتبه استادی در سال 87 در زمینه هنر خوشنویسی در رشته نستعلیق شده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی
۱۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۳:۴۹
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500