نمایش جزییات خبر
۱۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۸

وزیر ارشاد در مشهد مقدس : داستانها و تعالیم قرآنی، رمز سعادت و رستگاری است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت :داستانها و تعالیم قرآنی حاوی مضامین بسیار ارزنده و انسان ساز بوده و رمز سعادت و رستگاری است.
وزیر ارشاد در مشهد مقدس : داستانها و تعالیم قرآنی، رمز سعادت و رستگاری است
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،"سید محمد حسینی" در حاشیه  مراسم اختتامیه جشنواره ملی داستانهای قرآنی آیات که در تالار نور مشهد، برگزارشد با بیان این مطلب افزود :برخی از آیات قرآن حاوی مضامین داستانهای قرآنی است که تنوع ، واقعی و بدون اغراق و غیر تخیلی بودن از خصوصیات آنهاست.
حسینی تصریح کرد: شیواترین و نکوترین داستانهای تاریخ در قالب داستانهای قرآنی بیان شده است که برای همگان قابل فهم و درک و پذیرش است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: در قالب این داستانها سرگذشت انبیاء الهی و پیشینیان به طور شیوا و صریح بیان شده و نام 26 نفر از پیامبران الهی نیز در قرآن کریم آورده شده است.
حسینی در ادامه با اشاره به اینکه قرآن و ائمه اطهار (ع) به عنوان محور وحدت و همبستگی مسلمانان و آزادی خواهان جهان هستند، افزود : باید با استفاده از قالبهای مختلف هنری فرهنگ و معارف قرآن، این دریای بی پایان و ذخیره تمام نشدنی سعادت و کامیابی در جامعه تبیین و نهادینه شود. 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه اظهار داشت : باید با همت فعالان حوزوی و دانشگاهی و با بهره گیری از ظرفیت های بخشهای ذیربط ، معارف قرآنی به عنوان یک اصل مهم در جامعه گسترش یابد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه افزود: با توجه به ظرفیت های معنوی و فرهنگی استان خراسان رضوی و از جمله شهر مقدس مشهد ، باید این منطقه در زمینه فعالیت های قرآنی در سطح کشور پیشگام باشد.
جشنواره ملی داستانهای قرآنی آیات با فراخوان آثار در سطح ملی در ابتدای امسال آغاز شد که علاقمندان در مجموع 569 اثر را تا پایان مهلت فراخوان آثار (دیماه امسال) به دبیرخانه این جشنواره در مشهد ارسال کردند.
از مجموع آثار رسیده به دبیرخانه مذکور، 542 اثر را داستانهای کوتاه و مابقی را رمان با موضوع آیات قرآنی تشکیل داده بودند.
302 اثر از مجموع آثار ارسالي، به مرحله داوری راه یافت و در نهایت هفت اثر به عنوان آثار برتر شناخته و امشب مورد تجلیل قرار گرفت
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید