نمایش جزییات خبر
۹ بهمن ۱۳۹۱ ۱۷:۱۶

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد: برای پرداخت وام مسکن خبرنگاران تا پایان سال تلاش می کنیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره آخرین وضعیت و مراحل پرداخت وام مسکن خبرنگاران گفت: با جدیت این مساله را پیگیر هستیم تا قبل از پایان سالجاری این وعده ای که دولت داده ،محقق کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد: برای پرداخت وام مسکن خبرنگاران تا پایان سال تلاش می کنیم

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، ˈسیدمحمد حسینیˈ روز دوشنبه در حاشیه تجدید میثاق اصحاب فرهنگ و هنر با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی درجمع خبرنگاران افزود: وزارت ارشاد تمامی اقدامات اولیه را انجام داده و اکنون نیز با جدیت پیگیر محقق شدن این وام است لذا پرداخت این وام بستگی به تصمیم وزارت مسکن دارد.

** کیفیت آثار جشنواره فیلم فجر مطلوب است

نایب رییس شورای عالی سینما با تشریح برخی اقدامات انجام گرفته در خصوص برگزاری جشنواره فیلم فجر ، کیفیت آثار ارایه شده و مجموعه اقدامات انجام شده برای برگزاری سی و یکمین جشنواره را مطلوب ارزیابی کرد.

حسینی یادآورشد که به یاری خداوند امسال دوستان اهتمام ویژه ای داشته و از تجربیات دوره های قبل هم برای برگزاری مطلوب جشنواره فیلم فجر استفاده شده است.

**جشنواره فیلم فجر، مورد مسئله آفرینی نخواهد داشت

وی به رشد کمی و کیفی آثار ارایه در جشنواره فیلم فجر امسال اشاره کرد و گفت: امسال موارد مساله آفرینی در خصوص جشنواره نخواهیم داشت و خود این می تواند یک محور وفاق و عامل همبستگی بین سینماگران و هنرمندان کشور ما باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین درباره دلیل کاهش تعداد فیلم های امسال جشنواره فیلم فجر هم یادآور شد: قطعا در بخش مسابقه باید تعداد خاصی فیلم باشد و بالاخره هیات انتخاب اینها را با مشورت و رایزنی هایی که انجام داده ، انتخاب کرده اند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال هم مثل سنوات قبل تعدادی از فیلم های خارج از بخش مسابقه برای مردم نمایش داده می شود.

** حضور 95 فیلم در جشنواره فیلم فجر یعنی پرکار بودن فیلمسازان کشور

نایب رییس شورای عالی سینما یادآورشد که در مجموع به رغم مشکلاتی که وجود داشت، 95 فیلم به جشنواره امسال رسیده و این نشان می دهد فیلمسازان ما سال پرکاری را پشت سر گذاشته اند و اینطور نبوده که رکودی در جشنواره بوده باشد.
حسینی ادامه داد: ما جشنواره های متعددی داریم که اینها فرصت خوبی است برای اینکه هنرمندان ما در رشته های مختلف هم همبستگی خود را نشان دهند و ان شاءالله در چارچوب موازین نظام اسلامی و افکار امام خمینی (ره) گام بردارند.

** بررسی مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران در سال 1392

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به پرسش خبرنگاری در مورد میهمان ویژه برای حضور در نمایشگاه آتی کتاب تهران نیز گفت: دست اندرکاران معاونت امور فرهنگی این وزارتخانه پیگیر موضوع یادشده هستند.
حسینی افزود: بحث در مورد کشورهای مختلفی که می توانند به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه کتاب تهران حضور داشته باشد، در شورای سیاستگذاری این رویداد فرهنگی در جریان است.
به گفته رییس شورای فرهنگ عمومی کشور، کشور میهمان نمایشگاه کتاب تهران باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشد که همکاران معاونت فرهنگی مشغول بررسی این موضوع هستند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین گفت که به رغم کسری بودجه این وزارتخانه تاکید شد تمامی جشنواره های فجر امسال بخوبی و در موعد مقرر برگزار شود.

** افتتاحیه جشنواره شعر فجر در جزیره خارک برگزارمی شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از برگزاری آیین افتتاحیه جشنواره شعر فجر 17 بهمن ماه در جزیره خارک خبر داد و ابراز امیدواری کرد که شاهد رشد و پویایی این دوره جشنواره شعر فجر باشیم.
جشنواره های بین المللی فجر همزمان با دهه مبارک فجر و ایام پیروزی انقلاب اسلامی و ادامه آن در اسفند ماه برگزار می شود.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید