نمایش جزییات خبر
۹ بهمن ۱۳۹۱ ۱۴:۵۵

وزیر ارشاد در جمع خبرنگاران: امام خمینی(ره) منادی وحدت میان کشورهای اسلامی بودند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حضرت امام خمینی(ره ) بزرگترین منادی وحدت و همبستگی میان کشورهای اسلامی بودند.
وزیر ارشاد در جمع خبرنگاران: امام خمینی(ره) منادی وحدت میان کشورهای اسلامی بودند
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، "سید محمد حسینی" روز دوشنبه در حاشیه آیین تجدید میثاق اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه و جمعی از مسئولان و کارکنان این وزارتخانه با آرمان های امام راحل در مرقد مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود:امام خمینی (ره ) نه تنها از نظر تئوری پردازی بلکه در عمل نیز عامل ایجاد همبستگی بین مسلمانان کشورهای جهان بودند.
وی با بیان اینکه دشمنان همواره با اساس اسلام دشمنی دارند، اظهار داشت: برای آنان مذهب و فرقه تفاوتی ندارد و می خواهند با سرگرم کردن مسلمانان به جنگ های مذهبی و فرقه ای به منافع خودشان برسند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امام راحل در طول حیات خود همواره بر وحدت مسلمانان تاکید داشتند و عامل اساسی تفرقه بین مسلمانان کشورهای اسلامی را نظام سلطه و سرمایه داری و برخی از سردمداران وابسته به منطقه می دانستند.
عضو کابینه دولت دهم در ادامه با اشاره به بحث بیداری اسلامی در برخی کشورهای دست نشانده نظام سلطه اظهارکرد: خوشبختانه با این اتفاقات ما شاهد تحولات اساسی در جهان اسلام هستیم.
حسینی ابراز امیدواری کرد با قدرت گرفتن مسلمانان در این کشورها شاهد همبستگی هرچه بیشتر امت اسلامی باشیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره وضعیت جشنواره فیلم فجر امسال نیز توضیح داد: خوشبختانه با تجربیاتی که از سال های گذشته کسب شده، کیفیت کار این جشنواره قابل قبول است و به خوبی پیش می رود.
نایب رئیس شورای عالی سینما با بیان اینکه در این جشنواره علاوه بر نمایش فیلم، تئاتر نیز اجرا می شود، اظهار داشت: جشنواره فیلم فجر عامل همبستگی و وفاق میان هنرمندان ایران با هنرمندان دیگر کشورها بویژه هنرمندان کشورهای اسلامی است.
حسینی اظهار داشت: این جشنواره ها فرصت مناسبی است تا از این طریق مسلمانان همبستگی میان خود را نشان دهند و در چارچوب موازین اسلامی و افکار امام راحل گام بردارند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید