نمایش جزییات خبر
۹ بهمن ۱۳۹۱ ۱۴:۵۶

وزیر ارشاد در مرقدمطهرامام راحل : حفظ آرمان های امام خمینی (ره) رسالت خطیر اهالی فرهنگ و هنر است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه حفظ و زنده نگهداشتن آرمان های امام خمینی(ره) رسالت خطیری است که اهالی فرهنگ و هنر باید به آن اهتمام ویژه ای داشته باشند، افزود: اصحاب فرهنگ و هنر باید همواره در مسیری که امام(ره) تبیین کرده اند، گام بردارند.
وزیر ارشاد در مرقدمطهرامام راحل : حفظ آرمان های امام خمینی (ره) رسالت خطیر اهالی فرهنگ و هنر است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  "سیدمحمد حسینی" روز دوشنبه در حاشیه مراسم تجدید میثاق اصحاب فرهنگ و هنر با آرمان های امام خمینی(ره) در مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی، با بیان اینکه افتخار می کنیم که در مسیری که امام (ره) بنیان نهاده اند گام بر می داریم، ابراز امیدواری کرد که در سال های آتی نیز این مسیر با گام های استوارتر طی شود و استمرار یابد.
وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) همه کمالات انسانی را یکجا داشتند، افزود: امام (ره) در تمامی حالات به همگان درس استقامت و پایداري می آموختند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: حرکت و نهضتی که امام(ره) آغاز کردند و آن را پی گرفتند، تمام ملت ایران و حتی ملت های دنیا را بیدار کرد.
وی گفت: امام(ره) کار مسیحایی کردند و در ملتی که به حساب نمی آمدند، حیات و روحی دوباره دمیدند.
حسینی با بیان آنکه ملت ایران سرافرازی کنونی خود را مدیون امام خمینی(ره) می داند، افزود: نیاز است هر ساله بیاییم و در کنار مرقد مطهر ایشان اعلام کنیم، امام بزرگوار، ما بر همان عهد و پیمان هستیم و مسیری که شما تبیین کردید، ادامه خواهیم داد، حتی اگر مشکلات و چالش های اساسی روبروی ما باشد.
عضو کابینه دولت دهم تصریح کرد، رسالت خطیری بر عهده هنرمندان و نویسندگان و اهالی رسانه است که باید به امام خمینی(ره) ادای دین کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: امام(ره) به همه مردم و نخبگان ثابت کردند که می شود سیاست را با صداقت جمع کرد و سیاست را با دیانت پیوند زد و در عین حال حتی یک معصیت صغیره نیز انجام نداد.
حسینی در بخش دیگری از سخنان خود، امام خمینی(ره) را اسوه اخلاق و معنویت توصیف کرد و گفت: ایشان همه موارد لازم را برای برقراری یک جامعه اسلامی به تمامی مسوولان به صورت صریح گوشزد می کردند، حتی اگر این افراد از خواص باشند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین تبعیت از رهبر معظم انقلاب را همانند امام خمینی(ره)ضروری دانست و افزود: پرچمی که امام(ره) برافراشتند، اکنون در دست با کفایت رهبر معظم انقلاب است و پیروی از ایشان خشنودی و رضایت امام(ره) را در پی دارد.
حسینی یادآور شد: تاریخ، شخصیتی به عظمت امام خمینی(ره) که بتواند تا این میزان منشاء خیر و برکت باشد، سراغ ندارد و آموزه های ایشان درس های ماندگاری است برای کسانی که می خواهند در راه او گام بردارند.
اصحاب فرهنگ هنر و رسانه روز دوشنبه-امروز- به همراه وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی و جمعی از معاونان،مدیران و کارکنان این وزارتخانه و سازمانها و مراکز زیر مجموعه آن در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور در مرقد امام خمینی (ره) با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی تجدید میثاق کردند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید