نمایش جزییات خبر
۸ بهمن ۱۳۹۱ ۱۴:۰۷

با حضور رئیس جمهوری و وزیر ارشاد؛ بیست و ششمین کنفرانس وحدت اسلامی آغاز به کار کرد

بیست و ششمین کنفرانس وحدت اسلامی با شعار " پیامبر اکرم (ص) نماد هویت امت واحده اسلامی" روز یکشنبه-امروز- با حضور "محمود احمدی نژاد" رییس جمهوری و سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن اجلاس سران آغاز به کار کرد.
با حضور رئیس جمهوری و وزیر ارشاد؛ بیست و ششمین کنفرانس وحدت اسلامی آغاز به کار کرد
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اندیشمندان شیعه و سنی از 102 کشور جهان در این اجلاس دو روزه مسئله وحدت امت اسلامی و مشکلات کنونی جهان اسلام را نقد و بررسی کرده و راهکارهای عملی خود در این باره را ارائه می دهند.
رییس مجلس اعلای اسلامی عراق, رییس رفاه و خدمات ملی پاکستان, مفتی اعظم سوریه, نخست وزیر سابق عراق, مفتی اعظم تونس وعلما و صاحب نظران مذاهب مختلف جهان از جمله شرکت کنندگان این کنفرانس هستند.
پیامبراعظم(ص) و هویت واحد اسلامی ، نقش عشق و مودت به پیامبراکرم (ص) و اهل بیت (ع) در شکل دهی هویت اسلامی، وحدت اسلامی و افق های پیش رو، نقش مسأله فلسطین در وحدت بخشیدن به امت اسلامی از محورهای مورد بحث این کنفرانس است.
نقش بیداری اسلامی در وحدت هویّت امت، نقش جوانان در ترویج بیداری اسلامی ، نقش رسانه های غربی و تلاش های استکبار جهانی علیه بیداری اسلامی و بیداری اسلامی فرصت ها و تهدیدها از دیگر محورهای مورد برسی در بیست و ششمین کنفرانس وحدت اسلامی است.
رئیس جمهوری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سخنرانان اصلی اجلاس در روز نخست خواهند بود. 
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید