نمایش جزییات خبر
۷ بهمن ۱۳۹۱ ۱۴:۰۹

وزیر ارشاد خبر داد: آهنگسازی با موضوع بیداری اسلامی از ویژگی های بارز جشنواره موسیقی فجر است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بخش های مختلف جشنواره موسیقی فجر اشاره کرد و بخش جدید آهنگسازی با موضوع بیداری اسلامی را از ویژگی های بارز بیست و هشتمین جشنواره موسیقی فجر امسال دانست.
وزیر ارشاد خبر داد: آهنگسازی با موضوع بیداری اسلامی از ویژگی های بارز جشنواره موسیقی فجر است
به گزارش مرکزروابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، "سید محمد حسینی" روز شنبه در نشست اعضای شوراری سیاست گذاری بیست و هشتمین جشنواره موسیقی فجر با گرامیداشت یاد و خاطره دو هنرمند عرصه موسیقی کشور محمد بیگلری پور و همایون خرم، برای هنرمندان عرصه موسیقی آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون کرد .
رییس شورای فرهنگ عمومی کشور یادآور شد: با توجه به محدودیت های اعتباری که امسال داشتیم، تاکید شد برنامه های جشنواره های فجر بدون هیچ کم و کاستی در موعد مقرر برگزار شود .
حسینی حضور 62 گروه موسیقی داخلی و 5 گروه از پنج کشور خارجی در جشنواره موسیقی فجر را نشان دهنده استقبال، رشد و پویای این جشنواره عنوان کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بخش جدید آهنگسازی با موضوع بیداری اسلامی اشاره کرد و ادامه داد : برای این بخش جایزه ویژه در نظر گرفته شده است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تعامل و تکریم هنرمندان کشور و به ویژه عرصه موسیقی را وظیفه این وزارتخانه دانست و گفت: طی ماههای گذشته در حاشیه تمامی برنامه های استانی و داخلی تا حد ممکن جویای حال اهالی هنر بوده ایم .
رییس شورای فرهنگ عمومی کشور به سابقه 80 ساله ارکستر ملی و سمفونیک ایران اشاره و بر بازسازی، ساماندهی، تقویت و فعالیت آن در آینده ای نزدیک تاکید کرد .
به گفته حسینی، در کشور ما هنرمندان استعدادهای درخشانی در عرصه موسیقی دارند که با کشف آنها به خصوص در جشنواره ها هر یک از آنها می توانند  میدان دار فعالیت های هنری موسیقی در کشور بوده و آثار مطلوبی ارایه کنند.
وزیر فرهنگ و  ارشاد اسلامی همچنین به رشد و پویای برنامه های موسیقی فجر امسال اشاره کرد و توضیح داد: خوشبختانه برنامه ها به گونه ای بوده که اقشار مختلف می توانند از آنها بهره مند شوند.
حسینی با تاکید بر تقویت هنرستانها و مراکز آموز موسیقی در کشور یادآور شد: با آماده شدن و راه اندازی هشت تالار بزرگ فرهنگی هنری در 8 استان کشور در قالب مهر ماندگار دولت دهم هنرمندان عرصه موسیقی هم می توانند از مکانهایی که برای در نظر گرفته شده در جهت آموزش ، تمرین و سایر امور بهره مند شوند.
همچنین در این نشست تعدادی از اعضای سیاستگذاری جشنواره موسیقی فجر به ارایه نقطه نظرات خود پرداختند.
جشنواره موسیقی فجر از 25 بهمن تا اول اسفند ماه همزمان با تهران در چهار استان کشور برگزار خواهد شد .
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید