نمایش جزییات خبر
۴ بهمن ۱۳۹۱ ۱۸:۴۸

وزیر ارشاد:رسانه ها در شرایط جنگ تبلیغاتی دشمنان آگاهانه عمل کنند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جنگ نرم و رسانه ای دشمنان علیه ایران اسلامی اشاره و از رسانه ها خواست ضمن تبیین و تفهیم شرایط حساس فعلی در انعکاس اخبار آگاهانه عمل کنند.
وزیر ارشاد:رسانه ها در شرایط جنگ تبلیغاتی دشمنان آگاهانه عمل کنند

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، "سید محمد حسینی "عصر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سابق و جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با تشکر و قدردانی از زحمات علی اکبر جوانفکر مدیرعامل سابق ایرنا در مدت تصدی در این سازمان خبری ، برای مجید امیدی شهرکی در تصدی مسوولیت جدید در این رسانه آرزوی توفیق کرد.
وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی به نقش بی بدیل ایرنا در اطلاع رسانی در مقاطع مختلف بویژه دوره دفاع مقدس و انقلاب اسلامی اشاره و این سازمان را نمونه ای موفق در اطلاع رسانی در مقاطع مختلف عنوان کرد.
حسینی با بیان اینکه امروز دشمنان از همه اهرم ها و ابزار بویژه رسانه ها برای تخریب و تهدید جمهوری اسلامی ایران استفاده می کنند، تاکید کرد: در این برهه حساس رسانه ها باید با همدلی و وحدت ضمن بیان ماهیت واقعی دشمنان ، در جنگ نرم فکری و تبلیغاتی دشمنان را به چالش بکشند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین به تحریم ها و تهدیدهای آمریکا و غرب علیه ایران اسلامی اشاره و گفت: اینگونه اعمال از سوی دشمنان مختص به زمان فعلی نیست بلکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در مقاطع گوناگون ادامه داشته و به حول قوه الهی و وحدت و همدلی و حضور به موقع ملت ایران تمامی این مراحل سخت به نفع میهن اسلام رقم خورده است.
عضو کابینه دولت دهم گفت: خوشبختانه مردم و بویژه جوانان کشور ما همواره تمامی این تهدیدها و تحریم ها را به فرصت تبدیل کرده و امروز شاهد دستیابی به دستاوردها و پیشرفت های عظیم در عرصه های گوناگون هستیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در دل سختی ها بطور یقین گشایش و پیروزی وجود خواهد داشت، گفت: باید همگان بویژه اهالی مطبوعات و رسانه دست در دست هم برای عبور از این شرایط سخت تلاش شود.
حسینی به خدمات مختلف دولت در عرصه های مختلف در کشور اشاره و توضیح داد: به رغم تبلیغات سو دشمنان داخلی و خارجی، عزم این دولت همواره برای خدمتگزاری خالصانه به مردم و تلاش جدی برای آبادانی کشور جزم بوده و تاآخرین روز این دولت این خدمتگزاری و تلاش از سوی همه بدنه دولت ادامه خواهد داشت.
به گفته وی، دستاوردها و پیشرفت های این دولت متعلق به نظام و مردم است و اگر عده ای به عناوین مختلف با جوسازی و برخی رفتارهای خود مانع کار می شوند باید بدانند که ضر و زیان آن مستقیم به کشور و مردم وارد می شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به ویژگی های مدیرعامل جدید ایرنا اشاره کرد و گفت: "مجید امیدی شهرکی" از ایثارگران و جانبازان دفاع مقدس بوده و بیش از چهار سال نیز در زمان جنگ تحمیلی در اسارت بسر برده است.
وی به مسوولیت های مختلف امیدی شهرکی در سطوح مختلف در کشور اشاره و ابراز امیدواری کرد در مدت تصدی وی در ایرنا وظیفه و رسالت خطیر خود را به نفع احس انجام داده و یار و یاور خوبی در این سازمان خبری و موسسه ایران باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نحوه تعیین مدیر عامل ایرنا اشاره و یادآور شد: تعیین مدیر عامل جدید ایرنا نیز براساس رای شورای عالی خبرگزاری جمهوری اسلامی که مرکب از چند وزیر و نماینده رییس جمهوری بوده، انتخاب شده است.
در ادامه این مراسم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حکم مدیرعامل جدید ایرنا را ابلاغ کرد و با اهدای لوح تقدیر از خدمات و زحمات مدیر عامل سابق این سازمان خبری قدردانی کرد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید