نمایش جزییات خبر
۴ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۱۷

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: شهادت برترین سوژه برای سرودن شعر از سوی شاعران است

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی هنر شعر را ارتباط با عواطف و احساسات انسان ها توصیف کرد و گفت: شهادت برترین و بالاترین سوژه برای سرودن شعر ازسوی شاعران است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: شهادت برترین سوژه برای سرودن شعر از سوی شاعران است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، "سید محمد حسینی" شامگاه سه شنبه در آیین اختتامیه جشنواره ی شعرشهدای جهاد علمی که با حضور خانواده های شهدای علم و فناوری و جمعی از مسوولان فرهنگی و هنری برگزار شد این گونه جشنواره ها را فرصت مغتنمی برای معرفی و تبیین فرهنگ ایثارو شهادت دانست و بر هرچه پربارتر شدن این جشنواره دردوره آتی تاکیدکرد.
وی نبرد با دشمنان را امروز درجبهه های مختلف همه جانبه دانست و گفت: هم اکنون درمقابل نظام سلطه درجبهه های اقتصادی ،سیاسی ، رسانه ای و علمی قرار داریم.
حسینی افزود: دشمنان از دانش و علم دیگران برای سلطه بر جوامع استفاده می کنند ،لذا ما باید از علم و دانش در جهت خدمتگزاری و زندگی مسالمت آمیز با سایر ملت ها استفاده کنیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یاد آورشد: خیلی خوشایند دشمنان ما نیست که از علم و دانش بهره بگیریم ، زیرا آنها در هراسند که کشورما با دست یافتن به پیشرفت های مختلف ،
به الگویی برای دیگر کشورها تبدیل شود .
به گفته ی حسینی ، دشمنان تحریم ها و محدودیت هایی را ایجاد کردند که کشور ما را عقب نگاه داشته و ما را از دست یابی به علم و دانش روز برحذر دارند.
عضو کابینه دولت دهم افزود: ولی خوشبختانه جوانان و متخصصان ما تحریم ها و تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و ما شاهد دست یابی به دستاوردهای گوناگون در عرصه های مختلف علمی و فناوری هستیم.
حسینی در ادامه سرودن شعر از سوی شاعران در ترویج آرمان های انقلاب و بزرگداشت شهدا را از مصادیق ایمان و عمل صالح دانست.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: شاعران ما از زمان انقلاب تا کنون به ادامه ی حرکت انقلاب کمک کرده اند که
نتیجه ی آن به نوعی منجر به بیداری اسلامی در منطقه و جهان اسلام شده است.
به گفته وی، شاعران کشور در همه ی حالات و مناسبت ها احساس تعهد و مسوولیت کرده و ضمن صیانت از فرهنگ اصیل و غنی ایرانی در ترویج آن در جهان تلاش کرده اند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه اظهار امیدواری کرد که بتوانیم با انجام اعمال شایسته وفعالیت های گوناگون در اجر شهدا سهیم باشیم و پیام آن ها را به جهانیان منتقل سازیم.
در ادامه ی این مراسم شماری از برگزیدگان جشنواره به شعرخوانی پیرامون شخصیت شهدای هسته ای و علم و فناوری پرداختند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید