نمایش جزییات خبر
۳ بهمن ۱۳۹۱ ۱۴:۲۷

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: حضرت خدیجه (س) می تواند محور وحدت و الگویی برای زنان امروز باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حضرت خدیجه (س ) را محور وحدت خواند و گفت: آن حضرت با خلق وخوی وایمان و اعتقادی که داشت می تواند محور وحدت و الگوی زنان امروز باشد .
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: حضرت خدیجه (س) می تواند محور وحدت و الگویی برای زنان امروز باشد

به گزارش مرکز روابط عمومی ،اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی «سید محمد حسینی » روز سه شنبه در آیین اختتامیه جشنواره بین المللی حضرت خدیجه (س)، ضمن قدردانی از دست اندرکاران جشنواره حضرت خدیجه (س) ،این رویداد معنوی را فرصت مغتنمی برای معرفی وتبیین ابعاد شخصیتی و فضیلت آن بانوی بزرگ دانست .

وی به ارسال 422 مقاله و اثر به نخستین جشنواره حضرت خدیجه(س)  در بخش های مختلف اشاره و آن را نشانگر اقبال خوب نسبت به این جشنواره دانست .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار امیدواری کرد ؛ در دوره های بعدی نیز بتوانیم وظیفه و رسالت خویش را در معرفی پیامبر( ص) وائمه و شخصیت های بزرگ اسلامی به نحو احسن انجام دهیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ،حضرت خدیجه (س) را فاتح قله های ایمان واعتقاد توصیف کرد که به حق الیقین نسبت به پیامبر( ص ) و اسلام رسیده بود .

حسینی در ادامه به هجمه هایی که به ساحت مقدس قرآن و ائمه اطهار (ع) از سوی دشمنان اسلام می شود اشاره و تأکید کرد :در این زمان وظیفه هر مسلمانی بویژه اهالی فرهنگ وهنر حکم می کند که با استفاده از ابزارهای مختلف هنری در معرفی وتبیین جایگاه ، شخصیت بزرگان ، ائمه اطهار (ع) و پیامبر (ص) تلاش کنند .

عضو کابینه دولت دهم یادآور شد: در آن دوران جاهلیت که همواره برخی مردم به پیامبر (ص ) به روش های مختلف توهین و جسارت می کردند، حضرت خدیجه (س) با داشتن جایگاه و ثروت ، به کمالات پیامبر (ص ) با تمام وجود ایمان آورد و  همواره حامی ، پشتیبان و آرامش بخش پیامبر عظیم الشأن بود .

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی، به برخی برنامه ها و اقدامات انجام شده درباره معرفی جایگاه وشخصیت ائمه اطهار (ع) اشاره ودر ادامه از تدوین فیلمنانه درباره حضرت خدیجه خبر داد که به زودی آماده پخش خواهد شد .

در ادامه این مراسم با حضور وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی، مجتهدزاده نماینده رئیس جمهوری در امور بانوان و عفت شریعتی مشاور وزیر ارشاد در امور بانوان ودبیر جشنواره حضرت خدیجه (س) از دو کتاب جشنواره رونمائی و از برگزیدگان جشنواره تجلیل شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید