نمایش جزییات خبر
۲ بهمن ۱۳۹۱ ۲۰:۳۲

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی:ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از اولویت های این وزارتخانه است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت را از اولویت های این .وزارتخانه عنوان کرد.
وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی:ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از اولویت های این وزارتخانه است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، " سید محمد حسینی" عصر دوشنبه در نشست با اعضا و نمایندگان دستگاههای اجرایی کشور در ستاد راهیان نور، کار این ستاد را حرکتی ارزشمند و پسندیده توصیف کرد و گفت: بی شک آثار و برکات راهیان نور در جامعه و اقشار مختلف بی بدیل و تاثیر گذار خواهد بود.
وی اظهارداشت: همواره سعی شده ارتباط خوب و مستمری با رزمندگان، ایثارگران دوران دفاع مقدس داشته باشیم، از این رو در هر مراسمی که در ارتباط با دفاع مقدس و شهدا  برگزار شده، حضور یافته ایم.
رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور به آثار، برکات و تاثیرگذاری راهیان نور در جامعه اشاره کرد و گفت: حضور مردم بویژه نسل جوان در مناطق عملیاتی باعث می شود  این قشر به صورت ملموس تری با رشادتها، ایثارگریها و روحیه فرهنگ ایثار و شهادت رزمندگان اسلام در طول دفاع هشت سال دفاع مقدس آشنا شوند.
حسینی خاطرنشان کرد: موضوع بازدید راهیان نور نباید مختص جبهه های جنوب کشور باشد بلکه در سایر نقاط غرب و مناطق دریایی هم که رزمندگان اسلام دلیرانه در مقابل دشمنان ایستاده و جنگیدند نیز باید در برنامه های آتی ستاد راهیان نور گنجانده شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از آغاز روند ثبت و ضبط خاطرات دوران دفاع مقدس در این وزارتخانه خبر داد و گفت: این خاطرات اگر ثبت و ضبط نشود به فراموشی سپرده خواهد شد، بنابراین زمینه ای فراهم شده که این خاطرات  به صورت کتاب منتشر شوند.
نایب رییس شورای عالی سینما با تاکید بر حمایت از ساخت فیلم های دفاع مقدس، افزود: تاکنون از هر استانی که در این زمینه فعالیت کرده  حمایت جدی بعمل آمده است.
 حسينی افزود:  تاکید شده اینگونه آثار با موضوع دفاع مقدس در اسرع وقت تولید و روحیه جهادی ، ایثارگری و جوانمردی رزمندگان اسلام و شخصیت هایی که در آن دوران نفش آفرینی کرده اند را در میان  نسل جوان نیز ترویج کند.
به گفته وی، جوانانی که در  طول دوران هشت سال دفاع مقدس حضور نداشتند با دیدن اینگونه فیلم ها، علاوه بر آشنایی با این شخصیت ها، با پیام رزمندگان اسلام از جمله ایستادگی، ایثار، فداکاری، گذشت، رشادت و شهادت طلبی نیز آشنا خواهند شد.
عضو کابینه دولت دهم همچنین به بازدید رهبر معظم انقلاب از پشت صحنه فیلمی در خصوص دوران کودکی پیامبر(ص) اشاره کرد و افزود: ایشان در این بازدید عنوان کردند،" در آمریکا جنگ داخلی صورت گرفت بین شمال و جنوب که نه انگیزه الهی داشت و نه افتخار آمیز بود که بعدها از این جنگ یکصد هزار کتاب نوشته شد، ما باید در خصوص دوران دفاع مقدس خیلی بیشتر از اینها کار کنیم".
به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در استان کرمان حرکت بسیار خوبی آغاز شده است که به تدریج خاطرات دفاع مقدس ثبت و ضبط می شود که این خاطرات هم به صورت کتاب منتشر خواهند شد و هنرمندان و سینماگران می توانند این کتاب را دستمایه تولیدات آثار هنری و سینمایی قرار دهند.
عضو کابینه دولت دهم به تبلیغات سوء و منفی دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران با استفاده از ابزار مختلف هنری اشاره کرد و خطاب به حاضران افزود: شاید تبلیغاتی که در دنیا علیه ایران صورت می گیرد، بر روی ما و شما اثر نکند، اما معلوم نیست روی نسل جوان اثرگذار نباشد؛ گاهی اوقات همین تبلیغات ممکن است آنها را دچار شک و تردید کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جنگ نرم دشمنان اشاره کرد و گفت: وقتی صحبت از جنگ نرم می شود، منظور فقط جنگ تبلیغی، رسانه ای و فرهنگی نیست، بلکه جنگ اقتصادی را نیز باید مد نظر داشت. امروز دشمنان از همه ابزارها استفاده می کنند تا ما را به زانو در آورند، از این رو در این برهه باید با همان روحیه و عزم و اراده کارها را دنبال کنیم و به سرانجام برسانیم.
حسینی ارتباط مستمر اعضای ستاد راهیان نور با رسانه ها را مورد تاکید قرار داد و گفت : بازگو کردن و آشناساختن همگان با آثار و برکات دفاع مقدس بطور یقین علاوه بر تاثیرگذاری بر افراد حاضر در مناطق عملیاتی باعث متحول شدن روحیه آنها خواهد شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: حمایت از چاپ و انتشار کتاب با موضوع دفاع مقدس ، ساخت فیلم سینمایی ، برگزاری جشنواره ها و همایش های مختلف درباره موضوع دفاع مقدس همواره از اولویت های این وزارتخانه بوده است.
حسینی درباره پیشنهادات ارائه شده در خصوص تعیین روز راهیان نور، سند ملی راهیان نور و ارائه بسته های فرهنگی به راهیان نور نیز قول مساعدت داد.
علی اصغر پور محمدی قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست, اثر بخشی کار راهیان نور را بسیار مهم دانست و بر فراهم کردن بسترهای مناسب و نوآوری و بهتر شدن روند کار تاکید کرد.

وی تصریح کرد : باید از انجام کارهای بیهوده و تکراری جلوگیری شود و در مقابل در مسیر فعالیت های ارزشمند گام بر داریم.

قائم مقام وزیر ارشاد استقبال میلیونی مردم از راهیان نور را نشانگر اقبال چشمگیر این حرکت مهم در کشور عنوان کرد و اظهار داشت: باید در غنی تر شدن این مهم تلاش همگانی صورت گیرد.

در ادامه این نشست علی الحسینی نماینده ویژه رئیس جمهوری در ستاد راهیان نور و تعدادی از نمایندگان دستگاههای اجرایی و وزارتخانه ها در این ستاد نیز به ارائه نظرات و پیشنهادات پرداختند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید