نمایش جزییات خبر
۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۳:۰۱

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی درگذشت مرحوم محمدعلی اوحدی را تسلیت گفت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی درگذشت قاری برجسته قرآن مرحوم محمدعلی اوحدی را تسلیت گفت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی درگذشت مرحوم محمدعلی اوحدی را تسلیت گفت

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی , متن پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر است:

«لقاحُ الایمانِ تِلاوَهُ القُران»

مردی از تبار معرفت و صاحب‌عیار تلاوت، ساحت حیات به وادی باقی کشید و به لقاء حضرت حق رسید. فرزند خلف شیخ علی خراسانی به توفیق حضرت سبحانی در نوجوانی به شوق و کشش نورانیت قرآنی، به آموزش روخوانی و روان‌خوانی‌ ام‌الکتاب، شتاب نمود و در محضر حضرات مستطاب شعشاعی و شعیشع زانوی ارادت زد و زیادت گرفت و سعادت برد.

     شنیده بود «لِکُلِّ شیءٍ حلّیَهً و حلیَهُ القرآنِ الصَّوتُ الحَسَنِ» و خوانده بود از رسول گرامی اسلام که فرمود « لیسَ منا مَن لَم یَتَغَنَّ بالقُرآنِ» هرکه قرآن به آهنگ نخواند از ما نیست؛ صدای زیبا و شیوای شعشاعی و شعیشع شیفته‌اش کرد. مصریان سرآمد تلاوت و تجوید بودند؛ به آن خطه خیز برداشت و قدم بر مکتب بزرگان و نام‌آوران این عرصه گذاشت! قبول فحول، این شاگرد را در دیار غیرعرب ممتاز کرد.

     دوران درخشان قاریان جاودان آثار، عیار این جوان را محکی به اقبال زد و فرصتی به افضال! «مصطفی اسماعیل»، «منشاوی»، «شحات محمد انور»، «عبدالباسط»، «طوخی» و «بدرحسین» ستارگان درخشان آسمان قرائت، اختران بی‌افول و آینه‌های مصقول به قاعده و اصول عشقبازی با کلام خدا! و تحفه‌اش از سفر مصر، مِسکی از نفحات و نفخات احیاگرانه تغنّی بود. هنوز شمیم نسیم «اذا الشّمس کوّرت» از سوغات او به مشام می‌رسد.

     ابوالشهید استاد محمدعلی اوحدی فقط قاری نبود؛ قرآن در وجودش جاری بود و در روحش ساری! خداوند با قرآن و مهبط آن محشورش فرماید.

     هجرانش بر خاندانش به همدردی یارانش، آسان باد و شاگردانش، رهروان و پاسبان خدمات کم‌نظیر این خادم آستان عشق و کمال، تا روز وصال باشند . بعونه و کرمه

سید محمد حسینی

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید