نمایش جزییات خبر
۲۲ مهر ۱۴۰۰ ۲۰:۲۴

دست‌آورد فرهنگی کم‌سابقه سفر رئیس جمهور به استان فارس؛ اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل تالار مرکزی شیراز

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تخصیص مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر ریاست جمهوری به این استان در مدت سه سال برای تکمیل تالار مرکزی شیراز خبر داد.
دست‌آورد فرهنگی کم‌سابقه سفر رئیس جمهور به استان فارس؛ اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل تالار مرکزی شیراز

به گزارش مرکز روابط عمومی و‌اطلاع‌رسانی وزارت‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی اسماعیلی پنجشنبه در حاشیه بازدید از پروژه تالار مرکزی شیراز گفت: قبل از سفر هیات دولت به استان فارس جلسات کارشناسی متعددی با حضور مقامات ارشد استانی برگزار شد و پروژه‌ها و مواردی که پیش نیاز توسعه استان است بررسی و در این جلسات بیش از ۱۰۰ پروژه برای فارس مصوب شد که از مهمترین آنها در حوزه فرهنگ تکمیل پروژه نیمه تمام تالار مرکزی شیراز است.

وی با بیان اینکه این پروژه ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و متاسفانه چندین سال است که کار ساخت آن متوقف مانده است، اظهار داشت: شیراز مهد هنر و فرهنگ ایران زمین است و بایستی متناسب با این جایگاه تاریخی زیرساخت‌های فرهنگی در این کلانشهر فراهم شود که ۲۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر استانی رئیس جمهوری برای تکمیل تالار مرکزی شیراز اختصاص یافته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: این پروژه سه ساله و ‌از محل اعتبارات ملی و در پایان سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری می‌رسد، که پیگیری‌های لازم برای این مهم و تخصیص‌های سالانه انجام خواهد شد.

وی  خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگ و ارشاد با مطالباتی از سوی حافظ پژوهان و اهالی فرهنگ شیراز برای ساخت مرکز حافظ‌‌ شناسی مواجه بودیم که این وعده به اهالی شیراز داده می‌شود که این کار از محل منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد و حدود ۲۵ میلیارد تومان برای ساخت این مرکز تخصیص یافت و تا پایان دولت سیزدهم هم تالار مرکزی شیراز و هم مرکز حافظ شناسی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلاش دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت از خبرنگاران و رسانه های جمعی خبر داد و گفت: بر اساس پژوهش های ما، در سال های اخیر به خاطر تغییر ابزارهای دسترسی رسانه ای، رسانه های مکتوب مرجعیت خود را از دست دادند و این رجوع به 2 تا سه درصد رسیده است.

 

اسماعیلی با یادآوری این مطلب که البته بخشی از دسترسی‌ها به رسانه های مکتوب، به صورت الکترونیکی است، اظهار کرد: روند پیشرفت تکنولوژی باعث شد تا شاهد کاهش مرجعیت رسانه های مکتوب باشیم، پیش از این در دهه 80 که زمان رشد نشریه های کاغذی بود برخی رسانه های مکتوب در روز تا 600 هزار نسخه چاپ می کردند.

 

وی با اشاره به اینکه این روند یک وضعیت طبیعی است، اضافه کرد: البته این تغییراتی که به خاطر پیشرفت تکنولوژی را در اغلب مشاغل شاهد هستیم.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با یادآوری این مطلب که تغییر ذائقه از رسانه های مکتوب به سوی رسانه های الکترونیک امری محقق شده است، اما به معنای تعطیل شدن رسانه های مکتوب نیست، افزود: حاکمیت باید تلاش کند که این مرجعیت به طور نسبی حفظ شود و تاکنون هم این تلاش شکل گرفته است.

 

 وی در مورد مسکن خبرنگاران هم گفت: یک قرارداد الحاقی با «رستم قاسمی» وزیر راه و شهرسازی منعقد کرده ام که 14 هزار واحد مسکن برای اصحاب رسانه به رقم قبلی که نزدیک به 10 هزار واحد بود اضافه شود و این یک کار عظیم و برجسته است.وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین روز پنجشنبه به شهرستان‌های پاسارگاد و ارسنجان فارس سفر و مسائل این شهرستان‌ها را به نمایندگی از رئیس‌جمهوری بررسی کرد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید