نمایش جزییات خبر
۲۲ مهر ۱۴۰۰ ۱۳:۲۳

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوید تکمیل موزه پاسارگاد پس از نیم قرن بلاتکلیفی را داد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجشنبه در سفر به شهرستان پاسارگاد از موزه این شهر که تکمیل آن ۵۰ سال معطل مانده بازدید و نوید پیگیری تامین اعتبار برای تکمیل آن را داد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوید تکمیل موزه پاسارگاد پس از نیم قرن بلاتکلیفی را داد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی که پنجشنبه به عنوان نماینده رئیس‌جمهوری همزمان با سفر استانی هیات دولت به فارس به پاسارگاد سفر کرده بود، پس از استقبال رسمی مدیران این شهرستان، بر سر مزار شهدای گمنام این شهرستان در دامنه کوه‌های سعادتشهر حاضر شد و به مقام والای شهدا ادای احترام کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی بازدید از مزار شهدای گمنام پاسارگاد که با طی کردن مسیر خاکی و سنگلاخ دسترسی به آن میسر بود، گفت: اعتبارات مورد نیاز برای ساخت و تکمیل مسیر آرامگاه شهدای گمنام و ساختمان فرمانداری شهرستان در اولویت قرار خواهد گرفت و بودجه مورد نیاز تامین می‌شود.

اسماعیلی در ادامه این سفر از ساختمان در حال احداث فرمانداری شهرستان پاسارگاد بازدید کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بازدید گفت: ساختمان فرمانداری پاسارگاد ۲ هزار و ۵۰۰ متر زیربنا دارد و برای تکمیل، نیازمند اعتبار مناسب است که این مساله در سطح کشور پیگیری خواهد شد.

 

 بازدید از ساختمان در حال احداث اداره ارشاد پاسارگاد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه این سفر از ساختمان در حال احداث اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاسارگاد نیز بازدید کرد.

به گفته مسئولان،‌ تاکنون ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای این سازه هزینه شده و اکنون رقمی معادل ۲ و نیم میلیارد تومان دیگر نیز برای تکمیل و محوطه سازی آن نیاز است.

اسماعیلی نوید تخصیص اعتبار مورد نیاز این ساختمان را داد.

شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادتشهر در ۱۱۰ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این سفر مسائل و موانع توسعه شهرستان پاسارگاد را بررسی و از موزه پاسارگاد که ۵۰ سال زیرخاک معطل مانده بازدید کرد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید