نمایش جزییات خبر
۲۰ مهر ۱۴۰۰ ۲۲:۴۳

احیاء فرهنگ ایرانی اسلامی مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان لرستان گفت: انقلاب اسلامی فرهنگ ایرانی اسلامی را که سالها تحت استیلای فرهنگ های بیگانه بود، دوباره احیاء کرد.
احیاء فرهنگ ایرانی اسلامی مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، یکصد و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، صبح امروز سه شنبه بیستم مهر ماه با دو دستور کار « بررسی اقدامات انجام شده در حوزه تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور » و همچنین « بررسی روش های نهادینه کردن سبک زندگی ایرانی اسلامی » با حضور تمامی اعضا در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان در ابتدا ضمن قرائت دستور کارهای جلسه و پیگیری مصوبات جلسه قبلی شورا، گفت: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته گام نخست تدوین برش استانی نقشه مهندسی کشور به خوبی برداشته شد و لرستان در میان یازده استان برتر کشور در این زمینه، به همراه استان فارس به عنوان استانهای پیشرو معرفی گردید.

احمد حسین فتایی افزود: اجرای این برش گام بعدی است که پس از رونمایی از آن در چهاردهم آبان ماه مصادف با روز بزرگداشت فرهنگ عمومی، برداشته خواهد شد و این مرحله نیازمند هم افزایی دستگاه های اجرایی استان است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان سپس با اشاره به مصوبات آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور، ابراز داشت: بازنگری در اساسنامه شورای فرهنگ عمومی و تاکید بر هم افزایی دستگاه های اجرایی در مرحله دوم برش استانی مهمترین مصوبات این جلسه بود که در دستور کار شورای فرهنگ عمومی و شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور قرار گرفت.

وی در پایان تصریح کرد: احیاء فرهنگ ایرانی اسلامی مهمترین دستاورد انقلاب بود که نباید به چالش یا نقطه ضعفی برای نظام مبدل شود و این ممکن نمی شود مگر با هم افزایی تمامی دستگاه های اجرایی استانی و کشور در راستای تقویت فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی که در قالب نقشه مهندسی فرهنگی کشور به خوبی بدان پرداخته شده است.

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید