نمایش جزییات خبر
۲۰ مهر ۱۴۰۰ ۱۳:۴۸

همایش تجلیل از منادیان وحدت و تقریب استان برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه شورای توسعه قرآنی استان گفت: همایش تجلیل از منادیان وحدت و تقریب در استان در گرامیداشت هفته وحدت با همکاری نهادها و ادارات فرهنگی استان برگزار می شود
همایش تجلیل از منادیان وحدت و تقریب استان برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، عبید رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در جلسه شورای توسعه قرآنی استان که با حضور و ریاست حجت الاسلام و المسلیمن پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان و اعضای شورای توسعه قرآن استان  برگزار شد گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت همایش تجلیل و قدردانی از منادیان وحدت و تقریب در سطح استان با همکاری ادارات و سازمان ها و نهادهای فرهنگی برگزار می شود.

وی افزود: در طی جلسات کارشناسی توسعه قرآنی استان ذیل شورای فرهنگ عمومی نقطه نظرات و پیشنهادات مفید و مبسوطی ارائه شده است که جمع بندی این نقطه نظرات به عنوان راهکارهای نشر علوم و معارف  قرآن کریم در سطح استان خدمت حاضرین در جلسه ارائه می شود.

وی اضافه کرد: حمایت از تالیفات و نشریات و نرم افزار های قرآنی و اجرای نمودن مفاد سند توسعه قرآنی استان که طی بیست و شش جلسه کلیه فعالیت های قرآنی استان در آن برنامه ریزی و نقاط قوت و ضعف و فرصت ها و تهدیدات این حوزه را مدنظر قرار داده است.

رستمی اضافه کرد: از جمله دیگر برنامه های مدنظر این حوزه، نصب المان های قرآنی و دیوار نویسی و تایپوگرافی با موضوعات قرآنی در سطح شهرها با مدیریت شهرداری ها پیشنهاد و بصورت جدی مطرح شد.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی در خصوص ماموریت ادارات و سازمان ها و نهادهای فرهنگی اظهار داشت: صدا و سیمای مرکز کردستان در حوزه آموزش های قرآنی به صورت ویژه و کارشناسی وارد شود، همچنین موسسات و انجمن های فرهنگی، هنری و قرآنی براساس برنامه و طرح های از پیش تعیین شده مورد حمایت قرار گیرند.

وی در بخش ديگری از ارائه پیشنهادات کارگروه ها و کمیته های ویژه توسعه قرآنی ذیل شورای فرهنگ عمومی گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی راهکارهای قرآنی پیشگیری از آسیب های اجتماعی با هدف نواحی حاشیه شهر ها ونقاط منفصل شهری، همچنین حمایت از نرم افزارهای قرآنی تولید استان و تدوین اطلس قرآنی استان از جمله این پیشنهادات بود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان یادآور شد: برنامه هایی قبلاً جهت تشویق کارکنان و کارمندان فعال در حوزه حفظ و تفسیر قرآن کریم در ادارات وسازمان ها مدنظر قرار می گرفت نیاز هست مجدداً احیا شوند و حمایت از برنامه های قرآنی در روستاها در قالب کانون های فرهنگ و هنری مساجد بیشتر مدنظر قرار گیرد.

رستمی ضمن تاکید بر تاثیر هنر در انتقال مفاهیم قرآنی، گفت: حمایت از تولید آثار فاخر هنری قرآنی شامل فیلم های کوتاه، نمایش، خوشنویسی و نقاشی، تولید محتوای ویژه فضای مجازی برای انتقال هنری مفاهیم قرآنی مدنظر قرار گیرد، همچنین نمایش ها و تئاتر های خیابانی با موضوع قصص قرآنی که چند سال پیش نیز در سطح شهر سنندج برگزار شد و از استقبال خوبی برخوردار بود مجدداً احیاء و مورد حمایت قرار گیرد.  

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در پایان ویژه برنامه های گرامیداشت هفته وحدت در ادارات ارشاد شهرستان و استان را اینچنین تشریح نمود: علاوه بر همایش تجلیل از منادیان وحدت و تقریب که از 50 نفر از شخصیت ها، علما، روحانیون، هنرمندان و افرادی که به نوعی در این زمینه مفید و موثر بوده اند تجلیل خواهد شد، در هر شهرستان ویژه برنامه ای با موضوع هفته وحدت با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: عبیدرستمی- شورای توسعه قرآنی استان کردستان- نماینده ولی فقیه
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید