نمایش جزییات خبر
۲۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۰:۳۴

برنامه‌ریزی صحیح در حوزه فرهنگ بخش مهمی از پدافند غیرعامل است

در اولین جلسه کارگروه فرهنگی و آموزشی شورای پدافند غیر عامل استان به ریاست عمران خودآموز مطرح شد.
برنامه‌ریزی صحیح در حوزه فرهنگ بخش مهمی از پدافند غیرعامل است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در آستانه هفته پدافند غیر عامل، نخستین جلسه این کارگروه با حضور اعضا و با دستور کار ارائه گزارش اعتبارات پروژه‌ای پدافند غیرعامل و آموزش و آگاه سازی جامعه مخاطب برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با بیان اینکه سیاست های فرهنگی پدافند غیر عامل توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تدوین شده است تاکید کرد: توجه به الزامات پدافند غیر عامل در حوزه های فرهنگی برای دفع تهدیدات بسیار حیاتی بوده و این مهم نباید مورد غفلت قرار بگیرد.

وی افزود: در خصوص ظرفیت دستگاه های فرهنگی در بحث های مرتبط با پدافند غیرعامل و پیشگیری از آسیب های فرهنگی و اجتماعی و تقابل با جنگ نرم دشمن، در این حوزه ظرفیت‌های عظیمی وجود دارد که باید به شکل حداکثری از آن برای مقابله با تهدیدها استفاده کنیم.

خودآموز بیان کرد: این کارگروه کارکرد فرهنگی و آموزشی دارد و همگی در حوزه آموزش عمومی و همگانی ماموریت داریم، پدافند غیرعامل یعنی پیشگیری از تجاوز دشمن متخاصم بدون استفاده از سلاح، بنابراین در حوزه فرهنگی مدیریت جو روانی مد نظر است و تکیه مدیریت فرهنگی در پدافند غیرعامل بر داشته ها باید باشد.

دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت در استان اضافه کرد: پدافند غیرعامل با بحران بسیار متفاوت است، اقدامات پیشگیرانه مانع از ایجاد بحران است، ما با مردم و نخبگان و طیف های مختلف فکری و فرهنگی سر و کار داریم، بنابراین داشتنِ برنامه و برنامه‌ریزی صحیح در زمینه فرهنگ بخش مهمی از پدافند غیرعامل است.

پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی غیرنظامی اطلاق می شود که به کارگیری آن موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید