نمایش جزییات خبر
۱۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۵

کتابخانه عمومی امام حسین(ع) اسبوکلا ساری افتتاح شد

کتابخانه عمومی امام حسین(ع) اسبوکلا ساری در راستای اجرای عدالت مطالعاتی در روستاها با حضور نمایندگان مجلس و مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، افتتاح شد.
کتابخانه عمومی امام حسین(ع) اسبوکلا ساری افتتاح شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، آیین افتتاح کتابخانه عمومی امام حسین(ع) اسبوکلا شهرستان ساری با حضور منصورعلی زارعی و علی بابایی کارنامی، نمایندگان مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی؛ آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران؛ سرهنگ علی شعبانی، فرمانده بسیج ادارات استان، خانواده های معظم شهدا، بخشدار و معاون فرماندار ساری، مسئولان استانی و شهرستانی ۱۷ مهرماه برگزار شد.

آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در این مراسم با تبریک حلول ماه ربیع الاول و با قدردانی از مسئولان، اظهار کرد: افتخار داریم امروز بیست و نهمین کتابخانه روستایی نهادی در استان را افتتاح کنیم. در مجموع ۳۸ کتابخانه روستایی در استان داریم.

وی با اشاره به اینکه در چهار سال اخیر ۱۳ کتابخانه در استان مازندران افتتاح شد که همه در روستاها بوده است، افزود: با کمک خیران توانستیم رتبه نخست کتابخانه‌سازی را در کشور کسب کنیم.

ولیپور خاطرنشان کرد: از اهداف نهاد کتابخانه های عمومی رسیدن به عدالت فرهنگی است و به همین منظور اقداماتی را برای دستیابی همه افراد به منابع اطلاعاتی در روستاها انجام داده و در حال پیگیری هستیم؛ زیرا این حق همه افراد است که بتوانند به منابع مورد نیازشان دسترسی داشته باشند.

وی با تاکید بر لزوم برقراری عدالت مطالعاتی در مناطق محروم تصریح کرد: با وجود تمام مشکلات تلاش می کنیم لبخند رضایت را بر لبان جامعه کتابخوان، به ویژه در روستاها به عنوان محور توسعه فرهنگی، بنشانیم. با همه مشکلات و تنگناهای مالی، طی سال‌های اخیر، سعی کردیم طرح‌های مختلفی را در سطح روستاها به جهت ایجاد عدالت مطالعاتی اجرا کنیم.

ولیپور با بیان اینکه اداره کل کتابخانه‌های عمومی برنامه محوری را سرلوحه فعالیت خود قرار داده است، گفت: خیران در این سال ها پای کار بودند و توانستیم بسیاری از پروژه ها را با همراهی آن ها به سرانجام برسانیم.

منصورعلی، زارعی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با قدردانی از اقدامات فرهنگی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، اظهار کرد: جامعه ما نیازمند توجه بیشتر به فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و این امر در همراهی با کتابخانه های عمومی محقق می شود.

وی حمایت از کتابخانه های عمومی را حمایت از فرهنگ کتابخوانی دانست و گفت: باید برای توسعه و حفظ این پایگاه فرهنگی بیشتر تلاش کنیم.

علی بابایی کارنامی، دیگر نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از اقدامات اداره کل کتابخانه های عمومی استان در توسعه و ترویج کتابخوانی در روستاها، تصریح کرد: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از اجرای برنامه‌های حوزه کتاب و کتابخوانی حمایت می‌کنند.

وی بیان کرد: تقویت و توجه به حوزه کتابخوانی و ترویج مطالعه کتاب بین مردم زمانی محقق می‌شود که همه دستگاه‌های متولی برای آن تلاش کنند.

در پایان این مراسم از خیرین و خانواده شهید اهدا کننده زمین تجلیل و قدردانی و کتابخانه با دستان سفیر کودک روستا افتتاح شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید