نمایش جزییات خبر
در راستای رویکرد ویژه نهاد در ارائه خدمات به اقشار خاص؛
۱۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۲۷

افزونه اختصاصی کم بینایان در پایگاه‌ اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ایجاد شد

با توجه به ضرورت دسترسی مناسب و آسان کم بینایان که جامعه قابل توجهی از اعضای کتابخانه های عمومی را تشکیل می دهند، افزونه‌ای در این زمینه به صورت آزمایشی در پایگاه‌ اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور فعال شده است.
افزونه اختصاصی کم بینایان در پایگاه‌ اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ایجاد شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در ادامه رویکرد ویژه نهاد در دوره اخیر مدیریتی خود در توجه و ارائه خدمات به اقشار خاص جامعه، به منظور دسترسی بهتر و بهره‌مندی کم بینایان از اخبار و اطلاعات منتشر شده در پایگاه‌های خبری و اطلاعاتی نهاد افزونه‌ای اختصاصی در پایگاه‌ اطلاع رسانی نهاد (iranpl.ir) ایجاد شده است.

این افزونه که در این مرحله به صورت آزمایشی در پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به بهره‌برداری رسیده است در صورت جلب رضایت کاربران بخش نابینایان سراسر کشور در تمامی درگاه های نهاد مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا این قشر بتوانند از فضاهای خبری و اطلاعاتی نهاد استفاده و بهره‌وری لازم را داشته باشند.

گفتنی است ۶۰ بخش نابینایان و کم بینایان در کتابخانه‌های عمومی فعال است و ۵۴ کتابدار نابینا و کم بینا در این بخش‌ها در حال فعالیت هستند و به جامعه  حدودا ۱۰ هزار نفری نابینایان و کم بینایان عضو کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور خدمت رسانی می‌کنند.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید