نمایش جزییات خبر
با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان :
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۴۹

نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی گل‌گهر سیرجان به کار خود پایان داد

نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی گل‌گهر به عنوان رویداد بزرگ هنر مجسمه‌سازی در جنوب‌شرق کشور با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان، فرماندار سیرجان و جمعی از معاونین و مدیران شرکت گل‌کهر، شب گذشته در سیرجان به کار خود پایان داد.
نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی گل‌گهر سیرجان به کار خود پایان داد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این مراسم با اشاره به اینکه شعار «گل‌گهر همراه فرهنگی سیرجان» شعار زیبایی است، گفت: از شرکت گل گهر و همه کسانی که موجب پویایی حوزه فرهنگ و هنر در شهرستان سیرجان هستند، سپاسگزاری می‌کنم.

وی افزود:اگر بخواهیم از بعد آمایش سرزمینی هنر به استان کرمان نگاه کنیم، کرمان در حوزه هنرهای تجسمی حرف برای گفتن دارد به ویژه در ماه‌های اخیر در شبکه شهرهای خلاق کشور سیرجان به عنوان شهر خلاق هنرهای صنعتی و صنایع دستی و کرمان به عنوان شهر خلاق هنرهای تجسمی شناخته شده است.

محمدرضا علیزاده در ادامه ،  پیام مکتوب سید محمدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را خطاب به اختتامیه این سمپوزیوم قرائت کرد.

رئیس سمپوزیوم و مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت گل‌گهر نیز در این مراسم گفت: در ابتدای سال جاری بنا به تاکید  مدیر عامل محترم  گل‌گهر بر رونق بخشیدن به فعالیت های فرهنگی اجتماعی  نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی سیرجان با متریال سنگ، کلید خورد و با اعلام فراخوان سراسری منجر به رسیدن آثار زیادی به دبیرخانه سمپوزیوم شد.

ابوذر حلوایی پور افزود: شورای متخصص داوران در چندین نوبت آثار ارسالی را داوری کرد که از بین آنها شانزده اثر به مرحله نهایی و اجرایی دعوت شدند. قبل از این در دوم شهریور سمپوزیوم شروع به کار کند، پشتیبانی قوی مدیران شرکت و  تیم اجرایی همکاران گل‌گهر، نگاه قوی شورای سیاستگذاری و هیات داوری را داشتیم که امروز خروجی کار قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه ممکن است در سالهای آینده این سمپوزیوم علاوه بر سنگ با متریال‌های دیگری اجرا شود، گفت: با این کار می‌توانیم مجسمه‌های فاخری را به شهر سیرجان و مردم فرهنگ دوست سیرجان تقدیم کنیم.

در پایان مراسم از هفده هنرمند، دستیاران، ستاد اجرایی و مدیران شرکت گل‌گهر که در سمپوزیوم همکاری داشتند، تجلیل شد.

در این سمپوزیوم یک قطعه سنگ مرمریت چشمه شیردوش کرمان، به ابعاد تقریبی ۲۵۰ در ۱۲۰ سانتیمتر در اختیار هر یک از هنرمندان قرار گرفت تا آثارشان را خلق کنند.

شورای سیاستگذاری و انتخاب آثار این رویداد هنری متشکل از ابوذرحلوایی‌پور، سیدمجتبی موسوی، احمد زیدآبادی، فیروزه اشکبوسی، سعید شهلا‌پور، حمید شانس، ملک دادیار گروسیان بود.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید