نمایش جزییات خبر
۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۴:۵۵

دوره آموزشی «هر مادر ایرانی، یک مربی قرآنی» بوشهر برگزار شد

دوره آموزشی «هر مادر ایرانی، یک مربی قرآنی» با تدریس استاد فاضلی در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.
دوره آموزشی «هر مادر ایرانی، یک مربی قرآنی» بوشهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در خصوص برگزاری این دوره بیان داشت: در راستای انتخاب بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی سال ۱۴۰۰ طرح کوثر رسالت با موضوع "هر مادر ایرانی یک مربی قرآنی" جهت آموزش مادران و پرورش فرزندان قرآنی  روزهای دوشنبه و سه شنبه ۲۲  و 23 شهریور ماه سال جاری  در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد بوشهر با همکاری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد موسسه فرهنگی قرآنی عترت طاها بوشهر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزارشد.

فاطمه کرمپور عنوان داشت: : این دوره آموزشی به‌منظور احیای نقش واقعی مساجد در ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و قرآنی و بر اساس تأکیدات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در حوزه تربیت دینی از منظر خانواده و با محوریت مادران در بوشهر برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری طرح ملی «هر مادر ایرانی، یک مربی قرآنی» در بوشهر اظهار کرد: یکی از افتخارات معنوی استان در عرصه قرآن و عترت است که رویکرد خانواده محور و آموزش مادران در این طرح به عنوان رکن اساسی در تربیت و پرورش فرزندان قابل تقدیر و ستایش است.

کرمپور افزود: شهر نماز، شهر شادی آموزش نماز با  شعر، قصه و بازی، نماز شیرین،حفظ قرآن با بازی، شهر نمازخانه، نماز تربیت بدون تنبیه و مهارت زندگی کودک عناوین کارگاه های این دوره آموزشی بود کهبا تدریس استاد مهدی فاضلی از اساتید قرآن و مشاور خانوادهمورد استقبال زیاد حاضرین  در این دوره قرار گرفت.

وی گفت: شرکت کنندگاندر این دوره آموزشی با نقش واقعی مساجد در ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و قرآنی با محوریت خانواده آشنا شدند.

کرمپور اظهار داشت: حذف پرخاشگری کودک، حوزه‌های روانشناختی کودک و مادر، نحوه برخورد با کودک و قرار دادن کودک در مسیر قرآن و مباحث مکتبی از محتوا‌های دوره آموزشی «هر مادر ایرانی یک مربی قرآنی» بود.

وی گفت: کارگاه های حفظ قرآن با بازی، دعوت به نماز، مادرانی که فرزند کمتر از۱۰سال دارند،  تربیت بدون تنبیه و کارگاه تخصصی رایگان ویژه مادران و مربیان از دیگر بخش‌های دوره آموزشی «هر مادر ایرانی یک مربی قرآنی» در بوشهر بود.

کرمپور تصریح کرد: با توجه به وضعیت شیوع بیماری کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی  کلاس‌های این دوره  که نیاز به حضور فیزیکی شرکت‌کنندگان دشت با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و حداقل جمعیت برگزار  شد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید