نمایش جزییات خبر
۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۴۴

نشست روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد محمدحسین شهریار در فضای مجازی

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت ۲۷ شهریورماه روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد محمدحسین شهریار، نشست گرامی‌داشت این روز را با حضور و سخنرانی جمعی از استادان برجسته زبان و ادبیات فارسی در فضای مجازی برگزار می‌کند.
روز شعر ادب فارسی بزرگداشت استاد شهریار

به گزارش روابط عمومی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، به مناسبت ۲۷ شهریورماه، روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد محمدحسین شهریار، نشست گرامی‌داشت این روز با حضور و سخنرانی جمعی از استادان برجسته زبان و ادبیات فارسی در فضای مجازی برگزار می‌شود.

در این مراسم که شنبه ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ برگزار خواهد شد، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاد دانشگاه تهران، حسن بلخاری قهی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و استاد دانشگاه تهران، حسن انوری چهره ماندگار و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی، علی اصغر شعردوست نویسنده، ادیب و سفیر سابق ایران در تاجیکستان، مسرت واجد استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه اسلامی بهاولپور پاکستان و سید علی اصغر میرباقری فرد استاد گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه اصفهان به ایراد سخن خواهند پرداخت.

زبان و ادبیات فارسی به عنوان دومین زبان جهان اسلام و زبان حوزه فرهنگ و تمدن ایرانی همواره مورد عنایت و اعتقاد ایرانیان و مردمان سرزمین های دور و نزدیک بوده و هست. از این رو روز بیست و هفتم شهریور، سالروز درگذشت استاد محمد حسین شهریار، شاعر معاصر ایرانی به عنوان روز ملی شعر و ادب پارسی، نامیده شده است.

 این برنامه به صورت زنده از صفحه اینستاگرام انجمن به نشانی:

https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher2

پخش می شود.

 همچنین این نشست در صفحات انجمن در نشانی‌های زیر نیز پخش خواهد شد:

https://t.me/anjomanasarmafakher

https://www.aparat.com/mafakherefarhangi

اشتراک در
کلیدواژه ها: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، انجمن مفاخر، نشست مجازی، ابوریحان بیرونی، روز شعر ادب فارسی، محمدحسین شهریار
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید