نمایش جزییات خبر
۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۳۵

مهلت شرکت در جشنواره موسیقی نواحی ایران تمدید شد

مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ضمن اعلام تمدید زمان ثبت‌نام و ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران تا 27 شهریورماه بیان کرد: با توجه به این مهم که استان بوشهر سرزمین موسیقی است و فولکلور آن از فرم‌های موسیقی نواحی به شمار می‌رود هنرمندان این استان با شرکت در این جشنواره می توانند حضور ویژه و پر رنگی داشته باشند.
مهلت شرکت در جشنواره موسیقی نواحی ایران تمدید شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بر اساس فراخوان منتشر شده از سوی دبیرخانه جشنواره، مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ضمن اعلام تمدید مهلت شرکت در جشنواره موسیقی نواحی ایران، بیان کرد:  مهلت ارسال آثار 20 شهریورماه تعیین شده بود که با توجه به درخواست‌های شرکت‌کنندگان تا 27 شهریورماه تمدید شد.

میثم بشکوه اظهار داشت: استان بوشهر از قدمت فرهنگی زیادی برخوردار است و این قدمت فرهنگی تا حدود ۲۲۰۰ سال قبل از میلاد تخمین زده میشود .       

وی تصریح کرد: موسیقی بوشهری از جمله موسیقی‌های پرشور و هیجان در حوزه موسیقی محلی کشورمان به شمار می‌‌رود.

بشکوه در ادامه اظهار داشت: به دلیل تنوع فراوانی که در موسیقی بوشهری وجود دارد، انواع مختلف ساز نیز برای آن وجود دارد که می‌توان به بوق، دمام، سنج و فلوت اشاره نمود. این سازها در زمره سازهای جنگلی بوشهر محسوب می‌شود که ریشه در موسیقی آفریقا دارد که ریشه نواختن این آلات موسیقی را می‌توان در آئین‌های خاص بوشهری یافت.

بشکوه افزود: باتوجه به اینکه بوشهر پیوسته در موسیقی نواحی ایران جایگاه ویژه‌ای داشته است، هنرمندان این استان می‌توانند حضور شایسته‌ای در این جشنواره در سطح کشور داشته باشند.

میثم بشکوه اظهار کرد: از کلیۀ هنرمندان حوزه موسیقی اقوام عرصه های فعالیت های اجرای صحنه ای و فعالیت های پژوهشی استان بوشهر دعوت به عملمی آید تا در صورت تمایل با مطالعه دقیق این فراخوان و ارسال آثار و مدارک لازم در برگزاری هرچه پربارتر این رویداد مشارکت کنند، درخواست های ارسالی پس از بررسی و تأیید کارشناسان هیئت انتخاب این امکان را خواهند یافت به چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی دعوت شوند.

میثم بشکوه عنوان داشت: چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران به صورت غیررقابتی از تاریخ ۲۹ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۰ در شهر کرمان برگزار خواهد شد.

وی افزود: این جشنواره با حمایت دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری انجمن موسیقی ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برگزار می شود.

بشکوه تصریح کرد: فراخوان بر اساس اهداف و مأموریت های مشخص شده در آیین نامه برگزاری جشنواره و شناسایی، ظرفیت سازی و حمایت از فعالیت های خلاقانه هنرمندان موسیقی اقوام سراسر کشور با اولویت معیارهای هنری و اصالت های فرهنگی موسیقایی هر منطقه تهیه و تنظیم شده است.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید