نمایش جزییات خبر
۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ۱۵:۴۴

اختتامیه جشنواره شعر ماه منیر در مشگین شهر

اختتامیه دومین دوره جشنواره شعر عاشورایی ماه منیر در مشگین شهر برگزار خواهد شد.
اختتامیه جشنواره شعر ماه منیر در مشگین شهر

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، جلسه کمیته فرهنگی شورای فرهنگ عمومی شهرستان مشگین شهر در خصوص برگزاری اختتامیه دومین دوره شعر عاشورایی ماه منیر در در این شهرستان برگزار گردید.

ولی قاسمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مشگین شهر دراین نشست، با بیان اهمیت نشر و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان گفت: این کنگره با هدف تبیین حقانیت قیام آقا ابا عبدالله الحسین علیه السلام در قالب زبان شعر و هنر در ۲۷ ماه صفر مصادف با ۱۲ مهرماه با حضور شعرا، مداحان و شخصیت های فرهنگی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در تالار اندیشه برگزار خواهد شد.

 در ادامه یاسر محمدپور معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشگین شهر، شورای فرهنگ عمومی و ادارات فرهنگی در برگزاری باشکوه مراسن نیکوداشت نام آور فرهنگی و پیرغلام حسینی؛ حاج علی نورمحمدی، به جایگاه شعر و ادبیات شهرستان و وجود سرمایه فرهنگی در این شهرستان اشاره و تشریح کرد: شعرعاشورایی و زبان هنر، رساترین و بهترین روش در انتقال پیام عاشوراست.

 وی به جایگاه حضرت عباس(ع) و امام حسین (ع) در بین شیعیان اشاره کرده و بیان کرد: حرکت در خط و مشی اهل بیت (ع) و الگوپذیری از زندگی و رفتار آنان سعادتی بزرگ برای ما شیعیان و دوستداران اهل بیت (ع) است.

 معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در ادامه، فرایند برگزاری سوگواره را بیان کرده و افزودند بیش از 300 اثر ادبی از سراسر ایران عزیزمان به سوگواره شعرعاشورایی ارسال شده است که در مرحله داوری است و انشاء الله در مراسم اختتامیه در مشگین شهر از نفرات برگزیده تجلیل خواهد شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید