نمایش جزییات خبر
همزمان با روز ملی سینما؛
۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۲۲

مدیر تنها سینمای آستارا تجلیل شد

مسئولان آستارا به مناسبت ۲۱ شهریور روز ملی سینما ضمن بازدید از سینما دریا تنها سینمای این شهرستان از عیسی قربانپور مدیر آن تجلیل کردند.
مدیر تنها سینمای آستارا تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سرپرست فرمانداری آستارا روز یکشنبه در بازدید از سینما دریای این شهرستان، این مجموعه را از سرمایه ها و داشته های فرهنگی عنوان و از تلاش سینماگران و فعالان این عرصه بخصوص در دوران شیوع کرونا تقدیر کرد.

سعید میرقربانی ابراز امیدواری کرد با توسعه واکسیناسیون عمومی علیه کرونا و با رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی، امکان استفاده مطلوب تر از سینما در آستارا فراهم شود.

شاپور تشرینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا نیز در این بازدید با اشاره به علاقه شهروندان و مسافران آستارا به تماشای فیلم در سینما، بر اهمیت پخش آثار سینمایی آموزنده و برخوردار از پیام ها و محتواهای مورد نیاز جامعه تاکید کرد.

عیسی قربانپور مدیر سینما دریای آستارا نیز گفت: این سینما در سال ۸۰ راه اندازی شده و دارای ۳۰۰ صندلی است و با توجه به سقف بلند و فضای کافی و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، امکان تماشای فیلم در آن وجود دارد.

وی افزود: هر چند ارزیابی دقیقی از خسارات کرونا به سینما در آستارا در دست نیست اما ضربه ای که بیماری کووید ۱۹ به حوزه فرهنگ و هنر وارد کرده بر کسی پوشیده نیست و امیدواریم با عادی شدن شرایط و با حمایت و پیشگامی ادارات، مردم بار دیگر به استفاده از سینما ترغیب شوند.

در پایان این بازدید از مدیر سینما دریای آستارا به پاس فعال نگهداشتن این مجموعه فرهنگی تجلیل به عمل آمد.

تولید فیلم های مستند و کوتاه با فعالیت هنرمندان نام آشنا در آستارا رواج دارد و فیلم های مستند کوتاه "نویز"، نامزد سیمرغ بلورین از این شهرستان در جشنواره های فیلم فجر، فیلم "شهر"، جشنواره ملی فیلم دانشجویی و چند جشنواره منطقه ای جایزه گرفته است و ۴۰۰ هنرمند در هفت انجمن هنری اداره ارشاد آستارا ساماندهی شده اند.

شهرستان مرزی و گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، مرز جمهوری آذربایجان و همسایگی استان اردبیل واقع شده است.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید