نمایش جزییات خبر
۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۶:۳۲

تسهیلات مشاغل خانگی به فعالیت های فرهنگی و هنری در سال 1400 اعطاء می شود

معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: تسهیلات مشاغل خانگی در راستای حمایت از کسب و کارهای فرهنگی و هنری به متقاضیان این حوزه ارایه می‌شود.
تسهیلات مشاغل خانگی به فعالیت های فرهنگی و هنری در سال 1400 اعطاء می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، سامان احمدی معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: تسهیلات مشاغل خانگی در راستای حمایت از کسب و کارهای فرهنگی و هنری به متقاضیان این حوزه با شرایط اعلامی ارایه می‌شود.

وی افزود: تاکنون با همکاری انجمن ها و تشکل های صنفی حوزه فرهنگ، هنر و رسانه استان 90 پشتیبان مشاغل خانگی حوزه فرهنگ و هنر و رسانه در 131 شاخه شغلی مربوط به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام و ثبت شده است.

احمدی اضافه کرد: در همین راستا و براساس رشته های شغلی، 1970 مشاغل خانگی در سطح استان در حوزه فرهنگ، هنر، رسانه و قرآنی شناسایی و معرفی شده اند.

معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به شیوع کرونا در کشور و استان کردستان گفت: شیوع کرونا بیشترین ضرر و زیان را به حوزه فرهنگ و هنر و رسانه به دلیل ماهیت جمعی این حوزه زده است، اعطای تسهیلات خانگی با بهره کم می تواند بخشی از این ضرر و زیان های را جبران کند.

وی یادآور شد: امروزه کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب می گردند. قابلیت انجام این نوع کسب و کار در «منزل» سبب ایجاد مزایای بسیاری برای شاغلین آن ها می شود.

احمدی تصریح کرد: متقاضیان پس از کسب اطلاعات لازم و آگاهی از رشته و فعالیت‌های مرتبط و ثبت نام درسامانه https://mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir/ می توانند با مراجعه به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محل سکونت نسبت به تکمیل مدارک اقدام نموده و از مزایای این تسهیلات حمایتی بهره‌مند شوند و همچنين برای اخذ مجوز مشاغل خانگی و دریافت تسهیلات، به سامانه ذکر شده مراجعه کنند.

 معاون امور هنری با تاکید بر اینکه این تسهیلات در قالب دو نوع مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان به متقاضیان پرداخت می‌شود، عنوان کرد: اولویت اعطای این تسهیلات با طرح‌های پشتیبان است که در آن، اشخاص برای ایجاد شغل خانگی مصوب، ضمن داشتن سابقه فعالیت در زمینه مرتبط، چندین نفر را به عنوان افراد تحت پوشش شاغل در طرح مورد حمایت قرار می‌دهند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: مشاغل خانگی- سامان احمدی- معاون امور هنری کردستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید