نمایش جزییات خبر
۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۶:۲۲

اسماعیلی در دیدار با تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س): عدالت فرهنگی در کشور عملیاتی می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عدالت فرهنگی باید در دوره جدید در کشور عملیاتی شود و فرهنگ و هنر نباید در چند فرد یا چند هنر خاص محدود شود.
اسماعیلی در دیدار با تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س): عدالت فرهنگی در کشور عملیاتی می‌شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی روز پنجشنبه در دیدار با تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، افزود: در دوره جدید تلاش می‌کنیم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مسیر و اهداف اولیه خود برگردد و نگاه مکتبی و دینی بر آن مترتب شود.

وی یادآور شد: طبق برنامه دولت سالانه یک میلیون مسکن جدید در کشور احداث خواهد شد و ما در تلاش هستیم تا پیوست فرهنگی در واحدهای جدید در عرصه معماری و طراحی به کار گرفته شود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: رییس جمهور محترم  نسبت به مساله فرهنگ و تقویت این حوزه نگاه کاملا مثبتی داشته و همراه و حامی با سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی بیان کرد: اصلاح ساختار رسانه‌ای کشور بر مبنای منویات مقام معظم رهبری در دست پیگیری است و در این عرصه باید از پشتوانه نظری حوزه علمیه استفاده مطلوبی ببریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در سفر به قم با مراجع عظام تقلید و علمای حوزه علمیه دیدار و گفت و گو می‌کند.

 فرهنگ اسلامی در کشور مظلوم واقع شده‌است

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) در این دیدار گفت: فرهنگ در کشور ما مظلوم واقع شده و منظور ما از فرهنگ نیز فرهنگ اسلام و آن چیزی است که با مفاهیم و معارف اسلامی سازگار است.

آیت الله سیدمحمد سعیدی یادآور شد: یکدست شدن کشور از نظر انگیزشی در انتخابات اخیر بسیار مهم بود و نزدیکی افکار و اندیشه‌های رییس جمهوری با مقام معظم رهبری اهمیت بسیار ویژه ای دارد.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری در طول دوران روسای جمهور گذشته همیشه بر احترام به رای مردم و جلوگیری از خدشه دار شدن اعتماد مردم تاکید داشتند.

سعیدی یادآور شد: مردم در طول ۴۰ سال گذشته و تجربه دولت های مختلف به این نتیجه رسیده‌اند که باید یک دولت مردمی روی کار بیاید و اعتماد ساز، امنیت آفرین و در مسیر قوانین کشور و بدون نگاه به بیگانگان باشد.

امام جمعه قم گفت: ما جز ۲ کشور دنیا با سایر ملت ها ارتباط داریم؛ مهم در ارتباط با دیگران مرعوب نشدن نسبت به آن ها است. اعتماد به بیگانگان در سالهای اخیر مشکلات زیادی برای مردم و کشور ما به وجود آورده‌است.

سعیدی ابراز کرد: رییس جمهوری کنونی کشور فردی شجاع، عاقل است و با زبان منطقی با دنیا و مردم صحبت می‌کند.

وی بیان کرد: بنده هر وقت چهره رییس جمهوری را در تلویزیون می‌بینم خدا را شکر می‌کنم که به ما توفیق داد تا این شخصیت ولایی در مسند ریاست جمهوری ایران تکیه بزند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: جمهوری اسلامی، کشور بسته‌ای نیست که بر روی مرزهای خود دیوار کشیده باشد اما ارتباط با سایر ملت ها باید بر اساس عزت و پایبندی به اصول اسلامی باشد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید