نمایش جزییات خبر
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با آیت الله نوری همدانی:
۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۰۹

ظرفیت جوانان در حوزه جبهه فرهنگی نرم انقلاب به کار گرفته می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با آیت الله نوری همدانی گفت: ظرفیت جوانان مومن و انقلابی در حوزه جبهه نرم فرهنگی در دوره جدید بیش از پیش مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
ظرفیت جوانان در حوزه جبهه فرهنگی نرم انقلاب به کار گرفته می‌شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی روز پنجشنبه در سفر یک روزه به قم در دیدار با آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید با بیان این مطلب افزود: در حوزه‌های مختلف با رویش‌های انقلابی جوانان روبه رو بوده‌ایم و دولت مردمی کنونی باید بتواند این ظرفیت‌ها را بکار بگیرد.

وی گفت: حوزه فرهنگ دینی غنی است و ما باید بسترهای شکوفایی فرهنگ غنی دینی را با حضور جوانان انقلابی و رویش های شکل گرفته فراهم نماییم.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: احیای ارزش های انقلابی، اسلامی، هنر و فرهنگ دینی در صدر فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید خواهد بود.

اسماعیلی ابراز داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها وزارتخانه ای است که پسوند اسلامی دارد اما با این وجود در برخی سالها دچار عقب ماندگی های شده‌است.

اسماعیلی یادآور شد: تعمیق ارتباط با علما، حوزه‌های علمیه و استفاده از توان روحانیت در شوراهای فرهنگ عمومی در دوره جدید تقویت خواهد شد.

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آثار علمی و رویکرد حمایتی آیت الله نوری همدانی در بعد فرهنگی و حمایت از انقلاب اسلامی نقش ویژه ای در طول ۴۲ سال گذشته داشته ‌است.

وی بیان کرد: رییس جمهوری پیش از سفر به قم سلام ویژه و گرم خود را به مراجع عظام تقلید و علمای حوزه علمیه ابلاغ کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در سفر به قم با مراجع عظام تقلید و علمای حوزه علمیه دیدار و گفت و گو می‌کند.

 مهمترین مساله در فرهنگ "انسان‌سازی" است

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در این دیدار  گفت: مساله مهم در عرصه فرهنگ، انسان سازی است و این مساله به حدی مهم است که خداوند پیامبری از جنس خود مردم در بین آنها برانگیخته است.

وی افزود: در بین ابعاد وجودی مختلف انسان بعد فرهنگی مهمتر از سایر جنبه هاست و اگر این بعد انسان به درستی مدیریت شود سایر جنبه های وجودی او نیز در مسیر الهی قرار می‌گیرد.

این مرجع تقلید اهمیت مسوولیت پذیری در جامعه اسلامی را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: مسئولیت وسیله ابراز معاش نیست؛ مسئولیت در دین اسلام امانت الهی است.

 به گفته وی، در جامعه اسلامی باید سه مقوله ایمان به خدا، علم و دانش اندوزی و عقل و قدرت تشخیص حق از باطل بصورت جدی مورد توجه و برنامه ریزی مسوولان باشد.

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه های علمیه در مساله فرهنگ و تعمیق باورهای دینی با یک دیگر اشتراک دارند.

این مرجع تقلید عنوان کرد: جهاد یکی از ارزش های مهم اسلامی است که امکان توقف و چشم پوشی از آن امکان پذیر نیست.

 

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید