نمایش جزییات خبر
۲۸ آذر ۱۳۸۹ ۱۴:۲۸

مردم از هدفمندسازی یارانه ها استقبال می کنند

طرح هدفمندسازی یارانه ها اگر به خوبی اجرا شود بی تردید به سود مردم و اقتصاد کشور خواهد بود.

عباسعلی ابراهیمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران صبح امروز گفت: دولت های گذشته هرچند تمایل داشتند که طرح هدفمندسازی یارانه ها را اجرایی کنند ولی به دلیل آماده نشدن برخی زیرساخت های آن در جامعه، اجرای آن را به تعویق انداختند زیرا بایستی قبل از اجرای این طرح مهم، اطلاع رسانی کافی و فرهنگ سازی لازم در زمینه اصلاح الگوی مصرف صورت می گرفت.

وی افزود: دولت احمدی نژاد این شهامت را به خرج داد که تمام عواقب اجرای این طرح را به جان بخرد و آنرا به مرحله اجرا در آورد اما اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها مفید است.

ابراهیمی با برشمردن دلایل مفید بودن این طرح توضیح داد: با اجرای این طرح از اصراف بیش از حد حامل های انرژی و مواد غذایی خصوصاً نان جلوگیری خواهد شد و مهمتر اینکه خودکفایی کشور در زمینه های اقتصادی و رهایی از وابستگی به کشورهای دیگر و خنثی کردن تحریم های جهانی با این طرح به وجود خواهد آمد. پس جای نگرانی نیست و مردم نیز از اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها حمایت می کنند.

این مسئول فرهنگی همچنین بهینه سازی مصرف را از دیگر مزایای مهم قانون هدفمند کردن یارانه ها خواند و بیان داشت: اجرای این قانون علاوه بر شفافیت فعالیت های اقتصادی کشور موجب افزایش توان و قدرت تصمیم گیری خانوارها در حوزه استفاده درست از منابع و ثروت های ملی می شود.

وی اظهار داشت: اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها موجب بهبود روند مدیریت مصرف در خانواده و جامعه و نهادینه شدن فرهنگ و الگوهای بهینه و صحیح بهره مندی از منابع و حامل های انرژی خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها و فراهم شدن بستر مناسب توزیع عادلانه منابع و درآمدها و افزایش توان اقتصادی خانواده ها به طور طبیعی فاصله طبقاتی میان اقشار مختلف جامعه کاهش پیدا می کند.

طرح هدفمندسازی یارانه ها اگر به خوبی اجرا شود بی تردید به سود مردم و اقتصاد کشور خواهد بود.

مازندران
اشتراک در
کلیدواژه ها: مردم از هدفمندسازی یارانه ها استقبال می کنند
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید