نمایش جزییات خبر
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۲۳

تشریح برنامه های فرهنگی و هنری بوشهر در دهه کرامت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برنامه های فرهنگی و هنری این اداره کل در دهه کرامت را تشریح کرد.
تشریح برنامه های فرهنگی و هنری بوشهر در دهه کرامت

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در خصوص اهمیت دهه کرامت در میان مسلمانان جهان بیان کرد: تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شوند.

فاطمه کرمپور عنوان داشت:  دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه (علیهالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا (علیه السلام) می‌باشد.

وی با اشاره به لزوم رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی، تقویت فعالیت های فرهنگی هنری خلاقانه در فضای مجازی را از اولویت های این اداره کل عنوان کرد و اذعان داشت: امیدواریم در شرایط فعلی بتوانیم از تمام خلاقیت های موجود در استان بهره برده و پویایی نو و تازه تری در عرصه فعالیت های دینی، فرهنگی و هنری ایجاد کنیم.

 

کرمپور ادامه داد: این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. روز میلاد بانوی کم نظیری را روز دختر نام گذاری کرده اند تا الگویی باشد برای دختران جامعه.

این مقام مسئول گفت: دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است. یادآور تحول آفرینی بانوان آسمانی است و این که می‌توانند رهبری دل‌ صدها میلیون مسلمان را در طی اعصار عهده‌دار بشوند.

کرمپور افزود: دهه کرامت تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان والامقام و گرانقدر جهان می‌باشد. چرا که حرم حضرت معصومه و امام رضا (علیهماالسلام) کانون دعا و قرآن و نیایش و ... است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر درخصوص برنامه های این اداره در دهه کرامت گفت:برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی (آثار برگزیده جشنواره رضوی سراسر کشور، پویش رضوی، رونمایی از فراخوان کتاب سال، رونمای از فراخوان جشنواره رضوی خاطره و سفرنامه نویسی، مراسم رونمایی از کتاب،تبلیغات محیطی ، برگزاری نمایشگاه نقاشی ، برگزاری محافل انس با قرآن ، تجلیل از بانوان فرهنگی هنری، برگزاری جشن های ولادت توسط کانون های فرهنگی وهنری مساجد شهرستان ( شامل سخنرانی ، شعر خوانی ، اجرای مراسم مولودی خوانی و...)، برگزاری مسابقه فرهنگی کریمه اهل بیت, عطرافشانی و گلباران مزارشهدای گمنام و... از جمله برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در دهه کرامت می باشد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید