نمایش جزییات خبر
۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۲۱

بهارانه کتاب با مشارکت ۳۱ کتابفروشی گیلان آغاز شد

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام کرد: اجرای طرح بهارانه کتاب ۱۴۰۰ از روز دوشنبه با حضور ۳۱ کتابفروشی استان آغاز شده است.
بهارانه کتاب با مشارکت ۳۱ کتابفروشی گیلان آغاز شد

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، حسین ابراهیمیان با بیان اینکه از مجموع ۸۶۰ کتابفروشی عضو طرح «بهارانه کتاب ۱۴۰۰» در کشور، ۳۱ کتابفروشی استان گیلان در این طرح مشارکت دارند، اظهار کرد: سقف مجاز خرید برای هر خریدار در بهارانه کتاب ۱۴۰۰، دو میلیون ریال است و خریداران می‌توانند از ۱۷ تا ۲۳ خردادماه با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح؛ کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و دانشگاهی را با یارانه ۲۰ درصدی خریداری کنند.

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به ای که ارائه تخفیف در این طرح تنها شامل کتاب های چاپی است و سایر کالاهای فرهنگی عرضه شده در کتابفروشی را شامل نمی شود، تصریح کرد: مدیریت رعایت پروتکل های بهداشتی در زمان اجرای طرح بر عهده مسئولان واحدهای صنفی است.

وی تصریح کرد: علاقه‌مندان برای مشاهده فهرست کتابفروشی‌های عضو طرح و جزئیات بیشتر می‌توانند به آدرس http://tarh.ketab.ir مراجعه کنند.

ابراهیمیان افزود: این طرح که از آن با عنوان طرح‌فصلی فروش کتاب یاد می‌شود از جمله امکاناتی است که کتابفروشان را در ایام رکود فروش کتاب در همه‌گیری کرونا یاری می کند؛ «بهارانه کتاب ۱۴۰۰» هفدهمین دوره از برگزاری طرح‌های فصلی کتاب است.

تعداد ۵۳۵ نمایشگاه کتاب طی ۶ سال پیش از کرونا (۹۲ تا ۹۸) در استان گیلان برگزار شد که بالغ بر یک میلیون و ۱۲۰ هزار نفر از آن ها دیدن کردند؛ نمایشگاه بزرگ کتاب استان طی این سال ها هیچ گاه تعطیل نشده بود.

هم اکنون ۱۸۷ انتشارات دارای مجوز در گیلان وجود دارد که از این تعداد ۶۰ ناشر در سال گذشته فعال بودند. ۱۷۰ کتابفروشی نیز در گیلان فعال است و سال گذشته به طور میانگین ۳۰ کتاب فروشی در طرح های فصلانه کتاب شرکت کردند.

اشتراک در
کلیدواژه ها: بهارانه کتاب ۱۴۰۰
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید