نمایش جزییات خبر
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۵:۱۳

دلنوشته همایون امیرزاده در فراق علی مرادخانی

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت علی مرادخانی معاون سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دلنوشته ای یاد او را گرامی داشت.
دلنوشته همایون امیرزاده در فراق علی مرادخانی

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن دلنوشته همایون امیرزاده به شرح زیر است:

«هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق

همیشه با نام کوچکم و گاهی امیر صدایم می کرد؛ صدایی پر از مهربانی و خوش نوایی؛ گویا موهبت صدایی که با آن به زیبایی قرآن را تلاوت می کرد بر همه عناصر گفتارش سایه انداخته بود؛ پر طنین، با صلابت و دلنشین.

از نخستین روزهایی که پا به عرصه  فرهنگ گذاشتم نامش را مرتب می شنیدم آن هم به نکویی.

گذر زمان و سرنوشت، مرا به تهران و ستاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رساند. نخستین دیدارهای کاری و اداری ما از سال 92 به بعد آغاز شد. علی مرادخانی معاون هنری بود و من مشاور اجرایی معاونت فرهنگی. دو حوزه کاری مستقل و جدا از هم.

سلسله مراتب اداری اقتضا می کرد نظامات اداری رعایت شود اما مهربانی او بود که دیوار این فاصله های مرسوم به سرعت برداشته و هر روز از تجربیات این مدیر کاربلد فرهنگ و هنر نکته های ارزشمندی نصیبم می شد. در شناخت دقیق حوزه کاری، ارتباط عمیق عاطفی با ذینفعان و مراجعان و ایده پردازی برای تاسیس کارهای جدید حرف نداشت.

عمق نفوذ عاطفی مرادخانی در بین اصحاب فرهنگ و هنر را به مناسبتی در جلسه ای که برای بزرگداشت استاد شجریان برگزار شد دریافتم. زمانی که همایون شجریان مانند فرزندی به صحبتش گوش می داد یا در هم صحبتی با فرزند محمود دولت آبادی که از جانب او برای انجام کاری به وزارتخانه آمده بود. این نمونه ها تنها گوشه ای از ارتباطات عاطفی این مرد بزرگ است که دیگر در میان ما نیست.

مرادخانی ایجاد هیچ فاصله ای با مردم را به خاطر جایگاه اداری خود برنمی تابید؛ خندان بود و پر مهر، صفا و فروتنی.

ما جنوبی ها فانوس به دست به دنبال مهر و محبتی هستیم خالصانه. این شد که به زودی شیفته مرام مردی شدم که لوطی گری در آن موج می زد؛ با هر تماس دوستانه و از سر تواضعش به دنبال گره گشایی بود از کار مردم.

روحش شاد یادش گرامی.»

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید